نمایش دادن همه 8 نتیجه

نمایش 24

دریچه فن کویل برای پیمانکاران ساختمانی و مراکز تأسیساتی آن هم باکیفیت مناسب و قیمت کم، همیشه یک دغدغه مهم است. به طور کلی فن کویل ها شامل طیف وسیعی از تنوع می شوند که دریچه بازدید فن کویل یکی از این موارد است.

این دریچه ها یکی از کوچک ترین و جزئی ترین بخش های سیستم تهویه در بخش فن کویل را تشکیل می دهند.

مهندسین مربوطه انواع دریچه های فن کویل را تولید کرده اند تا در زمان نگهداری فن کویل ها، این دریچه ها به کمک سیستم تهویه بیایند که جزو محصولات دریچه تهویه هوا محسوب می شود. همچنین از دیگر مزیت های این دریچه ها، تعمیر سیستم فن کویل می باشد که به افراد اجازه دسترسی به این سیستم ها را می دهد.

دریچه فن کویل چیست و چه کاربردی دارد؟

اولین سؤالی که مطمئناً در ذهن ایجاد می‌شود که واقعاً کاربرد این سیستم چیست و به چه دلیل تولید می‌شود؟ لازم به ذکر است که دریچه فنکویل‌ها یکی از کوچک‌ترین و تقسیم اولیه‌ ای از سیستم‌ های توصیه می‌باشد.

این سیستم‌ها توسط مهندسین عمران و طراحی داخلی برای نگه‌داری و تعمیر و دسترسی آسان‌تر به سیستم‌های فن‌ کوئل ساخته شده و همین‌ طور معمولاً ساختاری پلاستیکی یا به صورت دریچه فلزی دارند. شما در حال حاضر با توجه‌ به تنوع تولیدکننده و عرضه‌کننده در بازار قادر هستید انواع مدل‌های آن را در سایزبندی‌های گوناگون تهیه کنید.

ضمن این که درصورتی‌ که تاکنون چنین قطعه‌ ای را تهیه نکرده‌اید بهتر است با ما همراه باشید تا اشاره‌ای داشته باشیم بر انواع متریال مورداستفاده در ساخت آن و همین‌ طور روش‌هایی که می‌توان تشخیص داد کدام دریچه قیمت، کیفیت و متریال مناسب‌ تری مطابق با نیاز و خواسته ما دارد.

اهمیت دریچه فن کویل

در سیستم های تهویه مطبوع ساختمان هایی که از فن کویل استفاده شده است، نوع دریچه و هواگیری فن کویل از اهمیت بالایی برخوردار است. نوع دریچه متناسب با حجم هوادهی دستگاه، قدرت آن و … باید انتخاب شود تا بهترین بازده را از دستگاه گرفت. در صورت انتخاب نا مناسب ممکن است در نگهداری دستگاه دچار مشکل شوید.

تا حد امکان از دریچه ای متناسب با دکوراسیون منزل باید استفاده کرد تا زیبایی محیط از بین نرود. باید به این نکته نیز اشاره کرد که برای بازدید دستگاه دریچه بازدید کوچک می توان در نظر گرفت تا دریچه فن کویل که می تواند ابعاد بزرگی داشته باشد، همواره باز و بسته نشود. در انواع روش تولید دریچه فن کویل از بهترین متریال برای ساخت استفاده می شود تا از پوسیدگی و خوردگی آن جلوگیری شود.

 انواع دریچه های فن کویل

یکی از بخش های اصلی سیستم تهویه مطبوع دریچه های فن کویل می باشد که شما می توانید با توجه به معیار های انتخاب که شامل مدل فن کویل، ظرفیت و همچنین محل نصب تجهیزات هستند مناسب ترین و کاربردی ترین دریچه های فن کویل تهیه کنید.

انواع دریچه فن کویل شامل موارد زیر است:

دریچه های فن کویل ساده با گریل 18 و 9 سانتی متری

دریچه های فن کویل ساده با گریل

این دریچه ها با طول های 18 و 9 سانتی تولید می شوند و ازنظر شکل ظاهر بسیار به دریچه های فن کویل ساده شبیه اند. از مزایا این محصول می توان به قدرت مکش و وزن مناسب آن اشاره کرد. همچنین دریچه های فن کویل نامبرده جهت استفاده در سقف مناسب است.

البته برخی از افراد این دریچه ها را در دیوارهای ساختمان نیز مورد استفاده قرار می دهند.

دریچه های فن کویل مشبک

دریچه های فن کویل مشبک از قدیمی ترین انواع دریچه های فن کویل می باشد.

5 مزیت کلیدی دریچه های فن کویل مشبک

 1. جلوگیری از افت فشار
 2. به دلیل داشتن طراحی و نمای زیبا شما می توانید از این محصولات در ساختمان های مسکونی خود استفاده کنید.
 3. این محصول دارای تنوع رنگ بسیار زیادی است.
 4. این دریچه ها به دلیل داشتن پیچ مخفی امکان نصب ساده و آسان را برای شما فراهم می کند.
 5. به دلیل استفاده از دریچه خطی فن کویل از قیمت مناسبی برخوردار هستند.

دریچه فن کویل طرح اسلوت

دریچه فن کویل طرح اسلوت

دریچه فن کویل طرح اسلوت یکی از رایج ترین انواع دریچه های فن کویل است که در ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر شکل ظاهری و کیفیت دریچه فن کویل برای شما اهمیت دارد، شما می توانید از این نوع دریچه ها استفاده کنید. این دریچه های فن کویل اسلوات به دلیل قرارگرفتن در کوره های رنگی به مدت بسیار طولانی، دارای رنگ های هستند که از دوام بسیار بالایی می باشند.

دریچه خطی فن کویل کله قندی

دریچه فن کویل خطی کله قندی

دریچه خطی فن کویل کله قندی از نظر شکل ظاهری بسیار متنوع هستند و از جمله مزایا آن می توان مناسب بودن این نوع از دریچه ها برای تعمیر اشاره کرد، همچنین این نوع دریچه ها دارای  دو شکل مجزا هستند که عبارت اند از وزنه ای و لولایی.

از دیگر محصولات آپادانا کالا می توان به  دریچه فنکویل چهارگوش 30*15 سانت اشاره کرد که دارای ویژگی های مختلفی می باشد.

دریچه فن کویل چوبی

دریچه فن کویل چوبی

دریچه فن کویل چوبی هماهنگی بسیار زیادی با طرح و نمای داخلی ساختمان های مسکونی دارد و در دیوارها و کف زمین مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین جنس این دریچه ها از ام دی اف است و می توان برای زیباتر و شیک تر شدن از طراحی های مختلفی که روی این دریچه ها حکاکی می شود بهره برد.

دریچه فن کویل استیل

اگر اهمیت سیستم تهویه برای شما حیاتی است. از این رو شما می توانید برای سرویس بهداشتی و محیط های اسیدی و غیره دریچه های فن کویل تهیه کنید دریچه مذکور بهترین پیشنهاد برای شما می باشد. این محصول از بهترین و باکیفیت ترین انواع ورق های استیلی تهیه شده است. همچنین دارای پیچ مخفی بوده که نصب آن ها را بسیار آسان تر می کند.

دریچه فن کویل مگنتی

دریچه بازدید مگنتی از نوع دریچه های قفل شونده هستند و در اندازه های بسیار کوچک و متوسط طراحی و تهیه می شوند. به دلیل داشتن آهنربا های بسیار قوی  هیچ گونه دستگیره بر روی دریچه ندارند و به راحتی می توان با واردکردن فشار درب آن را باز و بسته کرد.

دریچه خطی فن کویل یک و دوطرفه

تلفیقی از دریچه های یک و دوطرفه بوده و نصب این مدل بر روی دیوار و سقف بسیار راحت است و دارای قفل های زیمنسی است.

دریچه فن کویل گل سقفی

دریچه فن کویل گل سقفی

مناسب برای ساختمان هایی که دارای طرح پره ای هستند. باز و بسته شدن دریچه ها به شکل  وزنه ای و لولایی است. ابعاد دریچه فن کویل سقفی متنوع می باشد و در ساختمان های مسکونی یا اداری مورداستفاده قرار می گیرد.

دریچه فن کویل لولایی

دریچه فن کویل لولایی

این محصول دارای زاویه های بسیار متعددی می باشد که یکی از بهترین انواع دریچه های فن کویل لولایی، 30 درجه ای شکل است. به دلیل استفاده از ورقه های آلومینیومی در ساختار آن ها دارای عمر بسیار زیاد و عملکرد خوبی هستند و همچنین دارای قفل های زیمنسی است و نحوه باز و بسته  شدن این دریچه ها به شکل لولایی می باشد.

دریچه فن کویل پره Z

دریچه فن کویل پره Z

پره های این دریچه ها به شکل حرف z انگلیسی است در نتیجه این امکان را به دستگاه می دهد که هوا را به بهترین شکل سمت دستگاه انتقال دهد و یا هوای تازه را در جهت خلاف هدایت کند. این دریچه ها دارای رنگ های سفید و کرمی می باشند.

باز و بسته شدن این دریچه ها به شکل لولایی و وزنه ای است. دریچه های نامبرده دارای پیچ های مخفی و جنس آن ها از ورقه های آلومینیومی است.

معیارهای انتخاب انواع دریچه فن کویل

معیارهای انتخاب دریچه فن کویل شامل موارد زیر است

ظرفیت

ظرفیت فن کویل ها بر مبنای مکعب هوادهی در واحد دقیقه محاسبه می شود که یکی از معیارهای انتخاب انواع دریچه فن کویل است. در واقع ظرفیت در هواگیری فن کویل دیواری یک فاکتور مهم به حساب می آید که هوا را روبرو زن منتشر می کنند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

مدل فن کویل

امروزه مدل های متفاوتی از فن کویل قدیمی و جدید در بازار موجود می باشد. به عنوان مثال مدل های توکار زمانی که دستگاه نصب می شود.

در واقع چیزی از آن قابل رویت نمی باشد و فقط دریچه آن که یک دریچه مشبک کوچک است قابل رویت است.

دریچه فن کویل باکیفیت چه ویژگی‌ هایی دارد؟

 از نظر شما دریچه فن کویل باید چه استانداردهایی داشته باشد و در چه سطح کیفی باشد که بتوانیم بهترین مدل آن را انتخاب و خریداری کنیم؟ اصلاً راهی برای تشخیص کیفیت این قطعه وجود دارد؟ یکی از مهم‌ترین عواملی که سبب شده است ما نسبت به شرح این توضیحات در مورد نحوه تشخیص کیفیت دریچه بازدید فن کویل اقدام کنیم این است که متأسفانه برندهای اصطلاحاً ناشناخته و No Name زیادی در بازار هستند که این محصول باکیفیت پایین تولید می‌کنند. اول این که لازم است دریچه موردنظر برای استفاده شما مناسب باشد. حال این استفاده می‌تواند درون ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری و یا هر محیط کارگاهی و… دیگری مانند سوله و… باشد.

مسئله بعدی طراحی زیبا است. باید بدانید که دریچه فن کویل روی ظاهر درون خانه و یا محل کار شما تأثیر می‌گذارد، قطعاً اگر رنگ مناسبی نداشته باشد، پس از مدتی ظاهر خود را از دست بدهد و یا این که نظم دیوار را بر هم بزند می‌تواند منجر به نارضایتی مشتری شود. همین‌ طور منطق استفاده از این فن کویل ها استفاده از آن‌ها به‌ عنوان مسیری برای دسترسی به فن‌کویل است. لازم است که این دریچه‌ها دسترسی به فن را آسان‌تر کنند. در غیر این صورت اگر مدلی که قصد خرید آن را دارید به‌راحتی باز نمی‌شود باید قیدش را بزنید.

امکانات مهم در انواع دریچه فن کویل

انتظار می‌ رود که دریچه فن کویل به شما امکان بازکردن و بسته کردن را بدهد. همین‌طور ممکن است در برخی شرایط شما نیاز به نصب نمونه بزرگ و یا کوچک‌تر آن را داشته باشید که در این صورت سایزبندی آن نیز جز موارد مهم است. در برخی شرایط نیز روی دریچه توری نصب می‌ شود که اگر چنین قابلیتی داشته باشد خیلی بهتر است. ضمن این که قیمت دریچه‌ها معمولاً از دیگر روش‌ها مناسب‌تر بوده و می‌توان آن‌ها را برای پوشش این قسمت از ساختمان استفاده کرد.

مزایای دریچه فن کویل

مزایای دریچه فن کویل شامل موارد زیر است؟

 • این دریچه ها از قیمت های بسیار مناسب و متفاوتی برخوردار هستند.
 • به دلیل وجود انواع دریچه فن کویل و برخورداری از طراحی زیبا، موجب به وجود آمدن نظم در بخش های متفاوت ساختمان می شود.
 • امکان باز و بسته شدن دریچه ها.
 • تعدد تنوع دریچه ها از لحاظ ابعاد و شکل ظاهری.
 •  قابلیت نصب توری بر روی انواع دریچه فن کویل.
 • امکان استفاده از دریچه های فن کویل در ساختمان ها با کاربری های متفاوت

  معایب فن کویل

  فن کویل ها براساس کارکرد که دارند دارای مزایا و معایبی هستند. از این رو هنگام نصب و استفاده فن کویل نیاز به کانال کشی نداریم، این مسئله فضای موردنیاز برای نصب دریچه فن را کاهش می دهد که از معایب فن کویل به حساب می آید. با مراجعه به مقاله مربوطه معایب فن کویل را در سه سوت حل کنید!

نکات مهم درمورد دریچه فن کویل

در چه مکان هایی از دریچه تهویه استفاده می شود؟ از کیفیت محصول خود اطمینان دارید؟ کافیست اندکی درمورد دریچه فنکویل اطلاعاتی بدست آورید تا به کمک این اطلاعات بهترین انتخاب را در خرید دریچه فن کویل بدست آورید. این دریچه ها به حد زیادی وابسته به برند و مارک انتخابی توسط شما می باشند. به طور مثال اگر فقط به دنبال قیمت هستید و به دنبال پایین ترین قیمت هستید، به احتمال زیاد کیفیت خوبی را دریافت نخواهید کرد.

در این میان که به دنبال این دریچه ها هستید می توانید با کارشناسان فروش آپادانا کالا در ارتباط باشید و مشاوره های رایگان دریافت کنید. از خرید عمده دریچه تهویه هوا گرفته تا تک به تک می توانید به ما مراجعه کنید تا در کنار قیمت مناسب، کیفیت بالا این دریچه های تهویه را هم دریافت کنید.

یکی دیگر از شاخصه های خرید این دریچه های تهویه هوا، زیبایی آن ها است. داشتن یک ظاهر زیبا می تواند به خاص تر بودن خانه شما کمک کند. رنگ مناسب و متناسب با رنگ دیوار یا کاغذ دیواری خانه خود، از دیگر عواملی است که می تواند انتخاب شما را در این خرید با دقت بیشتری صورت دهد.

تولید کننده دریچه بازدید فن کویل

گروه تولیدی صنعتی آپادانا کالا یکی از بزرگ ترین مراجع خرید انواع دریچه فن کویل در تعداد بالا، می تواند سفارشات عمده و حتی خرده خود را با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت ثبت برسانید.

خرید دریچه فن کویل

خرید دریچه فن کویل برای پیمانکاران ساختمانی و مراکز تأسیساتی آن هم باکیفیت مناسب و قیمت کم همیشه یک دغدغه مهم است. از این‌ رو بسیاری از آن‌ ها به دنبال خرید دریچه با قیمت عمده از شرکت‌ های معتبر که خود عرضه‌ کننده مستقیم هستند بوده، از این‌ رو اگر شما هم یکی از این دغدغه‌ مندان هستید که می‌ خواهید برای ساختمان تجاری، مسکونی و اداری خود این دریچه را تهیه کنید.

باید به یاد داشته باشید که خرید از شرکت‌های No Name و عدم نیازسنجی پیش از ثبت سفارش می‌تواند شما را دچار مشکل و سبب صرف هزینه‌ های اضافه در پروژه شما شود. اگر قصد خرید دریچه فن کویل را دارید نخست باید نیازسنجی (این که در چه شرایطی قرار است فن کویل نصب گردد) نموده و سپس به دنبال فروشگاهی معتبر باشید. از مدل‌ های پلاستیکی، گالوانیزه، فولادی و آلومینیوم گرفته تا نمونه‌ های خطی، ساده، کوچک و بزرگ در بازار وجود دارد.

قیمت انواع دریچه های فن کویل

قیمت انواع دریچه فن کویل متأثر چهار عامل مدل، جنس، کیفیت رنگ و نوع درب دریچه می باشد.

 به عنوان مثال دریچه هایی که از جنس چوب هستند قیمت بالاتری نسبت به دریچه هایی که از جنس آلومینیوم و پروفیل هستند دارند. قیمت ها با توجه به مدل، کاربرد و طرح عدریچه فن متفاوت است. با توجه به نوسانات قیمت ارز نمی توان قیمت ثابت و دقیقی برای این محصولات بیان نمود. عیب یابی فن کویل و رفع مشکلات آن قطعاً می تواند روی قیمت نهایی آن برای فروش مؤثر واقع شود.

دلیل تفاوت قیمت دریچه فن کویل در بازار

یکی از مهم‌ ترین پرسش‌ هایی که برای مشتریان در هنگام خرید دریچه فن کویل پلاستیکی یا فلزی ایجاد می‌شود این است که چرا فروشگاه‌ ها تا این حد با هم تفاوت قیمت دارند. در مورد هر دو نوع محصولات تکلیف روشن است.

وقتی متریال ساخت، کیفیت پلاستیک و در مدل‌های فلزی میزان ناخالصی آلیاژ کاهش یابد. قطعاً هزینه تمام شده طراحی و ساخت آن نیز کم‌تر خواهد بود.

در نتیجه این منطقی است که قیمت این دریچه‌ های تهویه نیز کم‌تر باشد. برخی فروشندگان نیز به شما قیمت کمتری می‌دهند تا بازار رقابتی را حفظ کنند. علاوه‌ بر آن گاهی تهیه از کارخانه و شرکت تولیدکننده نیز برای شما هزینه پایین‌ تری خواهد داشت.

به طور ویژه‌ای پیشنهاد می‌کنیم تا جایی که می‌توانید دریچه بازدید فن کویل را از شرکت تولیدکننده مبدأ تهیه کنید تا هم امکان خرید عمده را داشته باشید و هم بتوانید از تخفیفات ویژه این مراکز فروش بهره‌مند شوید.

برای خرید و دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان آپاداناکالا در ارتباط 03137395877 باشید.

دریچه زیر فن کویل چیست؟

همانطور که از نام این قطعه پیداست، دریچه زیر فن کویل به منظور سهولت دسترسی به سیستم فن کویل کاربرد دارد. با استفاده از این دریچه، امکان تأمین هوای مورد نیاز سیستم فن کویل وجود دارد. علاوه بر این، تعمیر، نگهداری و سرویس دوره ای قطعات سیستم راحت تر انجام می شود. به عبارتی، با امکان جداسازی درب از بدنه اصلی، فضای مورد نیاز تعمیرکار فراهم می شود و معایب فن کویل به راحتی قابل تشخیص خواهد بود. تولید دریچه فن کویل، با اندازه این نوع سیستم های توزیع کننده هوا رابطه مستقیمی دارد. سایزها و ابعاد متنوعی از این دریچه ها در بازار موجود است. با توجه به نیاز مشتری نیز امکان ساخت این دریچه ها در ابعاد سفارشی وجود دارد.

ویژگی های فنی دریچه زیر فن کویلی

دریچه زیر فن کویل از دو قسمت اصلی قاب و فریم تشکیل می شود. مشخصات فنی این دریچه در 6 ویژگی زیر قابل بررسی است:

 • جنس بدنه
 • لولا
 • شیار
 • ابعاد
 • قفل شدن

این نوع دریچه ها وزنی سبک (در حدود 2500-100 گرم) دارند. سایز تولید دریچه فن کویل با توجه به سفارش کارفرما می تواند تغییر کند. ضمن آنکه، انواع ساخته شده در سایزهای معین نیز در بازار وجود دارند.

 مدل های مختلف این دریچه ها در انواع شیاردار و بدون شیار ساخته می شوند. از نظر لولا نیز، انواع لولادار بدون قفل و دارای قفل زیمنسی قابل خریداری هستند. قیمت دریچه فن کویل با توجه به هر یک از این ویژگی ها متفاوت خواهد بود.

سایر ویژگی های این نوع دریچه های توزیع هوا را می توان به صورت زیر معرفی کرد:

 • مجهز به پره های ثابت
 • قابلیت مکش هوا از چهار جهت
 • تهیه شده از جنس پروفیل و ورق های آلومینیوم با خاصیت ضد زنگ
 • مجهز به پوشش رنگی کوره ای الکترواستاتیک
 • قابلیت تولید در ابعادی متناسب با فن کویل
 • امکان نصب در فن کویل های سقفی (داکت)

نحوه نصب دریچه زیر فن کویلی

برای نصب این دریچه، باید یک فریم متناسب با سایز چارچوب، روی سیستم فن کویل در سقف کاذب قرار داده شود. سپس، روی این فریم، دریچه بازدید فن کویل نصب گردد. هنگام نصب باید موارد زیر را مد نظر قرار داد:

 • فریم روی کلافی از قوطی نبشی یا سازه فلزی، به عنوان پایه کار، نصب گردد.
 • جهت جلوگیری از خطر سقوط دریچه، ابعاد کلاف و فریم با استفاده از گونیا بر هم منطبق شوند.
 • برای جلوگیری از کاهش میزان بادخور دریچه، باید طول و عرض داخلی کلاف اندازه گیری و از این میزان کسر شود.

متریال مورد استفاده در ساخت دریچه زیر فن کویلی

 شرکت های سازنده دریچه های بازدید فن کویل، موارد مرغوبی را در ساخت این قطعات به کار می برند. طراحی و ساخت این دریچه به گونه ای انجام می شود که به راحتی در محل مورد نظر نصب شوند.  دریچه بازدید فن کویل در 5 جنس مختلف تولید و به بازار عرضه می شود:

 • آهن
 • آلومینیوم
 • استیل
 • چوب یا ام دی اف
 • پلاستیک

دریچه زیر فن کویل آلومینیومی

دریچه های بازدید فن کویل آلومینیومی باید در ابعادی متناسب با سایز این نوع دستگاه ها ساخته شوند. در غیر این صورت، امکان دسترسی به سیستم فن کویل و تعمیر یا تعویض قطعات آن وجود ندارد. انواع مختلف این نوع دریچه فن کویل عبارت است از:

آلومینیومی ساده

در این دریچه، هیچ نوع شیاری برای ورود هوا به داخل محفظه فن کویل وجود ندارد. درب این نوع دریچه های بازدید به صورت یک ورق ساده آلومینیومی و فاقد هر گونه شیاری است. دریچه بازدید زیر فن کویل ساده در دو مدل لولایی با قفل زیمنس و وزنه ای تولید و به بازار عرضه می شود. بدنه دریچه با پوششی از رنگ های مختلف و به روش کوره ای الکترواستاتیک رنگ آمیزی می گردد.

آلومینیومی گریل دار 9 و 18 سانتی متر

دریچه بازدید زیر فن کویلی آلومینیومی گریل دار، ظاهر و ساختاری مشابه با دریچه آلومینیومی ساده دارد. تنها تفاوت موجود، شیارهای گریلی موجود روی درب این نوع دریچه است که در طرح هایی متنوع روی درب طراحی می شوند. طراحی این گریل ها روی درب نقش مؤثری در هدایت هوای داخل سیستم به عنوان هوای برگشت به سمت فن کویل دارد. با توجه به میزان هوای مورد نیاز و فضای قابل دسترس سیستم فن کویل، تعداد و محل این گریل ها روی درب تعیین می شود. در این نوع دریچه های زیر فن کویل نیز، ساختار درب به دو صورت لولایی و وزنه ای است.

دریچه زیر فن کویل چوبی

این نوع دریچه بازدید زیر فن کویلی در پروژه های ساختمان های لوکس مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به استفاده از چوب در ساختار این دریچه ها، اجزای آن ضخیم تر هستند و رنگ بندی متنوع تری دارند. انواع مختلف این نوع دریچه را می توان در دو گروه زیر طبقه بندی کرد:

درب وزنه ای

دریچه فن کویل با درب وزنه ای دارای مشخصات زیر است:

 • درب آن قابلیت جدا شدن از فریم را دارد.
 • در ساخت و تولید آن، وجود یا عدم وجود شیارهای هوارسانی باید مد نظر قرار گیرد.
 • در صورت نیاز دستگاه به هوارسانی از درب دریچه زیر فن کویلی، گریل های موازی روی بدنه درب آن قرار می گیرد.
 • شکل و طرح شیارهای هوارسان با توجه به سلیقه کارفرما می تواند متنوع باشد.

درب لولایی

دریچه بازدید زیر فن کویل با درب لولایی ویژگی های زیر را داراست:

 • برای اتصال درب دریچه به بدنه فریم دریچه، لولاهایی مخصوص مورد استفاده قرار می گیرند.
 • برای باز و بسته شدن این درب، از قفل استفاده می شود.
 • قابلیت طراحی و ایجاد شیار در بدنه درب دریچه وجود دارد.
 • پوشش سطح بدنه دریچه با استفاده از رنگ پلی استر و پلی اورتان انجام می شود.

دریچه زیر فن کویل استیل

با توجه به نوع کاربرد این نوع دریچه فن کویل، عیار ورق استیل تعیین می گردد. در اغلب موارد برای ساخت آنها از جنس ورق استنلس استیل با آلیاژ گرید 304 و 316 استفاده می شود. ضخامت ورق استیل بر اساس ابعاد دریچه زیر فن کویلی مشخص می گردد.

برای سایزهای بزرگتر دریچه بازدید، ضخامت این ورق نیز افزایش می یابد. با توجه به سایز مورد نیاز کارفرما، طراحی درب و فریم این دریچه با استفاده از نرم افزارهای مخصوصی انجام می شود. سپس، دستگاه های سی ان سی برای برش سایز مورد نظر به کار می رود. در نهایت، با کمک دستگاه های مونتاژ و خمکاری، اجزای دریچه تکمیل می گردند.

در ساخت نوع استیل دریچه بازدید زیر فن کویل، از ورقی با ضخامت 1 میلیمتر استفاده می شود. این نوع دریچه ها از استحکام بالایی برخوردارند. قیمت دریچه فن کویل استیل به مراتب از نوع آلومینیومی بیشتر است. این نوع دریچه های بازدید بر اساس نوع استیل و رنگ آن در مدل های زیر تولید و عرضه می شود:

 1. براق
 2. مات
 3. خشدار
 4. دودی
 5. طرح دار فانتزی
 6. طلایی

کاربرد دریچه زیر فن کویلی استیل

دریچه بازدید زیر فن کویل استیل در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

 • سقف کلین روم ها یا اتاق های تمیز مانند آزمایشگاه های پژوهشی و صنعتی
 • فضاهایی با ویژگی تصاعد گازهای شیمیایی و اسیدی با خاصیت خورندگی
 • مکان های مرطوب (استخرها)

قیمت دریچه زیر فن کویل

قیمت دریچه زیر فن کویلی با توجه به عوامل متعددی تعیین می شود. از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جنس دریچه زیر فن کویلی

مهم ترین فاکتور در تعیین قیمت دریچه بازدید فن کویل، جنس ساخت آن است. دریچه های فن کویل ساخته شده از جنس چوب یا ام دی اف در مقایسه با نوع آهنی و آلومینیومی، قیمت بیشتری دارند. با توجه به مدل دریچه، نیز این قیمت متفاوت است.

مدل دریچه

طرح های مختلف دریچه زیر فن کویلی، از جمله دریچه بازدید خطی، مشبک، گل سقفی و معمولی، با توجه به اینکه به صورت تک یا دوبل ساخته شوند، قیمتی متفاوت دارند. بیشترین قیمت دریچه بازدید فن کویل، در مدل های گل سقفی آن مشاهده می شود. طرح های دیگر این دریچه ها، با قیمت کمتری در بازار موجود هستند.

نوع درب دریچه

با توجه به این ویژگی نیز دریچه های بازدید قیمت متفاوتی دارند. قیمت دریچه فن کویل با درب وزنه ای به مراتب کمتر از درب لولایی و قفل زیمنسی است.

تکنیک رنگ آمیزی

از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار در تعیین قیمت دریچه بازدید، به کیفیت اجرای رنگ کوره درب می توان اشاره کرد. رنگ پودری کوره ای الکترواستاتیک به عنوان بهترین رنگ صنعتی شناخته می شود. استفاده از این تکنیک رنگ آمیزی در افزایش قیمت دریچه فن کویل تاثیرگذار است.

آیا خرید اینترنتی دریچه‌ های مخصوص فن‌ کویل منطقی است؟

البته پاسخ‌دادن به این سؤال کمی نیازمند بررسی دقیق یک مجموعه و فروشگاه است. همان‌طور که گفتیم شرکت‌ هایی هستند که خودشان این محصولات را باکیفیت بالا تولید می‌کنند. می‌توانید به‌صورت اینترنتی و کاملاً شفاف قیمت محصول را بررسی کنید.

وزن مدل‌های مختلف دریچه فن کویل مهم است. اگرچه در مورد این محصولات عموماً گارانتی ارائه نمی‌شود، اما اگر دچار مشکل در هنگام استفاده و نصب آن شدید می‌توانید از فروشگاهی که خودش مستقیماً این محصول را عرضه می‌کند و خود تولیدکننده آن است کمک بیشتری بگیرید.

در خرید اینترنتی شما فاکتور فروش دریافت می‌کنید، دقیقاً می‌دانید که چه هزینه‌ ای پرداخت می‌کنید و ضمن این که تنوع در سفارش‌ ها نیز بیشتر است.

راه و رسم های تولید انواع دریچه فن کویل

با توجه به این که انواع مختلفی از دریچه ها تولید می شوند، روش تولید هر کدام متفاوت است. تولید دریچه فن کویل توسط متخصصان این زمینه انجام می شود و راهکارهای خاصی دارد که در ادامه به شرح برخی از این روش ها می پردازیم.

راه و رسم اول: تولید دریچه فن کویل آهنی

به طور معمول در تولید دریچه فن کویل آهنی یا دریچه فلزی از انواع ورق روغنی و یا گالوانیزه استفاده می شود. میزان عرض فریم این دریچه ها اولین پارامتر مهم است که اغلب حدود 3 سانتی متر در نظر گرفته می شود.

ساختار کلی فریم با خمکاری لبه های ورق طراحی و آماده می شود.

در مرحله بعدی نوبت به ساخت درب دریچه می رسد که می تواند به صورت لولایی ویا وزنه ای طراحی شود. در گام بعدی به سراغ رنگ کاری می روند که اغلب از رنگ پودری استاتیک استفاده می شود. پس از این کار دریچه فن کویل آهنی را بسته بندی می کنند. حال که صحبت از ورق گالوایزه شد، می توانید اطلاعات مفیدی از مقاله مشخصات ورق گالوانیزه را دریافت کنید.

راه و رسم دوم: تولید دریچه فن کویل آلومینیومی

دریچه فنکویل آلومینیومی

همان طور که از نامش پیداست، متریال به کار رفته در این دریچه، فلز آلومینیوم است. البته به این نکته باید اشاره کرد که فریم آن از پروفیل ساخته می شود و درب آن تنها از این جنس است. در گام اول باید چهار چوبی که قرار است دریچه در آن قرار گیرد، به طور دقیق متراژ شود. پس از این کار، پروفیل اضلاع فریم برش داده می شود و گوشه زنی این فریم به اندازه 45 درجه انجام می شود.

برای اتصال درب آلومینیومی از کرنر فلزی و یا جوش زدن لولا استفاده می شود. قبل از رنگ کاری باید جای پیچ مشخص شود. در گام بعدی باید برای ساخت درب آلومینیومی ابعاد درون فریم با احتساب ضخامت لولا و دومیل بادخور اندازه گیری شود. ورق برش داده شده، پس از خم کاری و ایجاد قفل آماده رنگ کاری می شود که برای رنگ کاری از رنگ پودری الکترواستاتیک کوره ای بهره گرفته می شود.

جدا از دریچه فن کویل آلومینیوم، خود آلومینیوم هم دریچه ای به نام دریچه آلومینیوم دارد که می توانید در صورت نیاز نگاهی به این محصولات پرطرفدار بیاندازید.

راه و رسم سوم: ساخت دریچه فن کویل شیار موازی وزنه ای

باز و بسته شدن این دریچه ها، بذار و بردار (وزنه ای) است و کاملا بدیهی است که درب از فریم کاملا جدا خواهد بود. پس از اندازه گیری ابعاد فریم با احتساب یک سانت بادخور، برش اضلاع با زاویه های 45 درجه انجام می شود. از کرنرهای فلزی از جنس ورق گالوانیزه برای اتصال اضلاع استفاده می شود. ایجاد جای پیچ از اقدامات بعدی است که با توجه به ابعاد فریم، تعداد آن تعیین می شود. در گام بعدی درب شیاردار باید طراحی شود. با کسر دو میلی متر از هر طرف، ابعاد درب محاسبه می شود.

در تولید دریچه فن کویل شیار موازی وزنه ای باید شیارهای گریلی در طول مشخص ایجاد شود. به این عمل پانچ کاری نیز گفته می شود و به همین دلیل دریچه پانچی نام دیگر این محصولات است. در نهایت درب و فریم برای رنگ کاری فرستاده می شود که اغلب از رنگ سفید استفاده می شود. لازم به ذکر است که هر رنگ دلخواهی که متناسب با دکوراسیون ساختمان باشد می توان سفارش داد.

راه و رسم چهارم: ساخت دریچه فن کویل شیار موازی لولایی

درب این دریچه که باز و بسته شدن آن به صورت لولایی خواهد بود، دارای شیارهای موازی به اندازه 9 و 18 است. مراحل اولیه تولید این دریچه همانند بخش های قبلی است. پس از انداه گیری ابعاد فریم، برش و اتصال، نوبت به ساخت درب می رسد. با اندازه گیری ابعاد داخلی فریم، حدود یک و نیم سانت ابعاد درب را بیشتر در نظر می گیرند تا پس از خم کاری و استحکام بخشی درب دقیقا سر جای خود بشیند.

برای ایجاد شیلرهای لازم درب، آن را زیر یک پرس قرار می دهند تا شیارهای در نظر گرفته شده به وجود آیند.

این شیارها برای کارایی مناسب، در وسط و یا در کناره های درب ایجاد می شوند. در گام بعدی اتصال درب به فریم صورت می گیرد. کیفیت رنگ و نوع رنگ در این درب ها بسیار حائز اهمیت است. کاورکردن و بسته بندی پس از رنگ کاری صورت می گیرد. در صورت هر نوع مشکلی یا عیبی می توانید با مراجعه به مقاله حل معایب فن کویل در سه سوت دستگاه خود را عیب یابی کنید.

راه و رسم پنجم: تولید دریچه فن کویل مشبک وزنه ای

تولید دریچه فنکویل مشبک

از بهترین نوع دریچه های فن کویل می توان به نوع مشبک اشاره کرد. بیشترین میزان هوا رسانی به داخل محفظه مهم ترین مزیت آن است که برای استفاده در دستگاه های تناژ بالا توصیه می شود. مراحل اولیه روش تولید دریچه فن کویل مشبک وزنه ای نیز شبیه موارد قبلی است و با اندازه گیری ابعاد فریم، برش، گوشه زنی 45 درجه، اتصال با کرنر گالوانیزه و … همراه است.

ایجاد حفره های مشبک در دریچه مرحله متفاوتی در این محصول است که تعداد حفره ها با توجه به قدرت دستگاه و عوامل دیگر تعیین می شود. در پشت این شبکه از توری های مخصوص استفاده می شود تا از ورود حشرات و همچنین دید مستقیم داخل شبکه جلوگیری شود. رنگ کاری و بسته بندی در گام آخر انجام می شود تا محصول به بازار عرضه شود.

با توجه به تولید انواع مختلف مثل دریچه بازدید و دریچه های فن کویل روش تولید هر کدام با کمی تغییرات همراه است و در حالت کلی روش تولید دریچه در چند مورد بالا به طور کامل شرح داده شد. از انواع دریچه های فن کویل دیگر می توان به دریچه فن کویل گل سقفی وزنه ای، پانچی وزنه ای، مگنتی و … اشاره کرد.