نمایش 1–12 از 21 نتیجه

نمایش 24

دریچه تنظیم هوا

امروزه سیستم های تهویه مطبوع جای خود را در اکثر ساختمان ها باز کرده اند. برای انتقال هوا از کانال های هوا و داکت ها از دریچه تنظیم هوا استفاده می شود. این دریچه ها هم هوای عبوری را کنترل می کنند و هم به عنوان یک وسیله دکوراتیو کاربرد دارند. این دریچه ها انواع مختلفی دارند که می توانید آن ها را از آپاداناکالا سفارش دهید.

دریچه تنظیم هوا چیست؟

دریچه تنظیم هوا برای کنترل و جهت دهی به هوای مجراهایی مانند کانال ها استفاده می شود. این دریچه علاوه بر کاربرد تنظیم هوا، به عنوان دکوراتیو نیز استفاده می شوند. با توجه به نیاز به هوارسانی، این دریچه ها روی سقف یا دیوارها نصب می شوند.

از این دریچه ها تنها برای انتقال هوای داخل کانال ها استفاده نمی شود؛ بلکه می توان از آن به عنوان دریچه تامین و تغذیه هوای تازه محیط های داخلی استفاده کرد. به عنوان مثال این نوع دریچه ها روی نمای ساختمان ها یا جدار درهای سرویس بهداشتی نیز نصب می شوند.

انواع دریچه تنظیم هوا

انواع دریچه هوا شامل موارد زیر است:

دریچه تنظیم هوای سقفی

این نوع دریچه برای توزیع هوا به صورت نامحسوس در محیط های گوناگون گوناگونی مانند کافی شاپ ها، رستوران ها، انبارها، محیط های اداری، محیط های درمانی، اماکن ورزشی و محیط های مسکونی کاربرد دارد. این دریچه ها در قسمتی نصب می شوند که هوا را به طور یکسان توزیع کنند.

دریچه تنظیم هوای پادری

این دریچه جهت ایجاد ارتباط بین محیط بیرون و محیط داخل استفاده می شود. در برخی مکان ها امکان تزریق هوای تازه وجود ندارد؛ بنابراین فشار منفی که به علت تخلیه یا برگشت هوا ایجاد می شود باید به وسیله ورود هوا از محیط های مجاور جبران شود.

استفاده از این دریچه روی در، پارتیشن و دیوارهای حایل بین دو محیط ارتباط دو فضا را ممکن می سازد. این دریچه در محیط هایی مانند سالن های ورزشی،  حمام و سرویس های بهداشتی استفاده می شود.

دریچه تنظیم هوای خطی اسلوت

این نوع دریچه ها در سقف مکان هابی تجاری، پاساژها و… استفاده می شود و باعث خروج هوا به طور متعادل از سقف می گردد. استفاده از دریچه هوای خطی اسلوت هم با دمپر و هم بدون آن امکان پذیر است.

دریچه خطی زاویه دار

این دریچه معمولا به صورت دیواری استفاده می شود و باعث هدایت هوای داخل کانال  با زاویه 30 درجه به محیط می شود. به علت خطوط موازی این دریچه و سمتی که هوا را پرتاپ می کند، باعث شده استفاده فراوانی از آن صورت بگیرد.

دریچه تنظیم هوای خطی کله قندی

این دریچه از تیغه هایی که مانند حرف T هستند، تشکیل شده اند. یان تیغه ها داخل دریچه قرار دارند. دریچه تنظیم هوا کله قندی، به صورت صفر درجه یعنی بدون ایجاد مسیر خاص، باعث تزریق هوای داخل کانال به محیط می شود.

دریچه تنظیم هوای مشبک

دریچه مشبک از شبکه های مربع شکل داخل معبر و یک فریم در حاشیه خود تشکیل شده است. از این دریچه ها در فضاهایی با ارتفاع زیاد استفاده می شود. این مکان ها برای تغذیه هوای مطبوع در محیط، به خروج هوا با فشار زیاد احتیاج دارند.

خرید و قیمت دریچه تنظیم هوا

برای خرید دریچه تنظیم هوا می توانید به آپادانا کالا مراجعه کیند. انواع دریچه تنظیم هوا با قیمت مناسب در این مجموعه موجود است. قیمت دریچه با توجه به نوعی که انتخاب می کنید متفاوت است.