نمایش 1–12 از 18 نتیجه

نمایش 24

داکت اسپلیت یکی از سیستم های تهویه هوا است که مانند اسپلیت (کولر گازی) است؛ اما به صورت داخلی نصب می شود. این سیستم باعث بهبود هوای تازه می شود. به علت اینکه این سیستم توکار است، دریچه بازید در انتهای آن نصب می شود و مانند یک پوشش خارجی، از برخورد اشیا خارجی جلوگیری می کند. این دریچه را می توانید از آپاداناکالا سفارش دهید.

دریچه بازدید داکت اسپلیت چیست؟

امروزه استفاده از داکت اسپلیت ها افزایش چشمگیری داشته و بر این اساس نیاز به دریچه داکت اسپلیت نیز ایجاد شده است. دریچه داکت اسپلیت در انتهای سیستم داکت اسپلیت نصب شده و از آن برای بازدید، سرویس، تعمیر و چکاب دستگاه استفاده می شود. این نوع دریچه به عنوان دریچه تاسیسات شناخته شده و بر حسب نیاز در متریال و اندازه های گوناگون تولید می شود.

کاربرد دریچه داکت اسپلیت

بعد از نصب دستگاه داکت اسپلیت، با توجه به اینکه نیاز به بازدید دوره ای برای تعمیر و چکاب دستگاه حس می شود، وجود دریچه داکت اسپلیت مورد نیاز است. همان طور که از اسم این دریچه پیدا است، کاربرد این دریچه بازدید تاسیسات از آن است. همچنین در برخی موارد از این دریچه ها جهت مخفی نگه داشتن سیستم داکت اسپلیت از دید عموم استفاده می شود. کاربرد دیگر دریچه کانال داکت اسپلیت، محافظت از دستگاه در برابر عوامل خارجی است.

انواع دریچه داکت اسپلیت

دریچه های داکت اسپلیت با توجه به نوع طراحی و جنسی که دارند، به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. در این قسمت، به معرفی انواع دریچه داکت اسپلیت که از جنس آلومینیوم هستند می پردازیم. هر کدام از این دریچه ها با توجه به شکل و فرم خود، کاربرد خاصی دارند . که در ادامه آن ها را بیان می کنیم.

1. دریچه آلومینیومی با درب ساده لولایی

دریچه آلومینیومی با درب ساده لولایی، به واسطه طراحی ساده (بدون شیار و منفذ) یکی از پرطرفدارترین دریچه های بازدید است. ساختار درب به صورتی است که وقتی آن را باز می کنیم، از دریچه کامل جدا نمی شود و با لولا به ساختار فریم وصل می ماند.

2. دریچه آلومینیومی با درب ساده وزنه ای

این دریچه بازدید نیز مانند نوع اول، طراحی ساده ای دارد، با این تفاوت که درب آن در هنگام بازدید و یا تعمیر جدا می شود.

3. دریچه تنظیم هوا داکت اسپلیت با درب شیاردار لولایی

یکی از پرکاربردترین انواع دریچه داکت اسپلیت، مدل شیاردار لولایی آن می باشد.این دریچه، درب های شیاری دارد که برای گردش هوا مناسب هستند. این دریچه ها به “قفل زیمنسی” مجهز می باشند و شما می توانید با توجه به رنگ های به کار رفته در طراحی محیط، رنگ مورد نظر خود را به شرکت سازنده سفارش دهید.

رنگ مورد استفاده در دریچه های داکت اسپلیت، به صورت کوره ای استاتیکی بوده و و در برابر عوامل تخریبی و یا فرسایش از جمله مواد خورنده شیمیایی، نور خورشید، ضربه و مقاومت دارد.

4. دریچه آلومینیومی شیاردار وزنه ای

تفاوت این نوع دریچه با نوع قبلی آن، در کارکرد درب می باشد. فریم این دریچه با توجه به وزنه ای بودن درب، دارای ساختار سه پری بوده که باعث حذف لولا شده و درب به آسانی در داخل چهارچوب سه پری جایگذاری می شود. لازم است بدانید، دریچه های شیاردار وزنه ای، از جنس آلومینیوم ساخته می شوند. این ویژگی باعث سهولت کار تکنسین ها خواهد شد. طراحی درب نیز به این صورت است که با داشتن شیارهای گریلی، مسیری برای رفت و برگشت هوا را فراهم می کند.

5. دریچه آلومینیومی با درب خطی لولایی

دریچه داکت اسپلیت

طراحی دریچه آلومینیوم با درب خطی لولایی، به این صورت است که از دو قسمت ورق اصلی و دریچه خطی تشکیل می شود که دریچه خطی در تامین هوا کارایی دارد. درب خطی با لولا، به قاب اصلی وصل شده و در زمان های بازدید و یا تعمیرات، شما نیازی به جدا کردن کامل درپوش نخواهید داشت. از پرطرفدارترین انواع دریچه داکت اسپلیت، برای محیط هایی که مشکل کمبود فضا ندارند، می توان به دریچه آلومینیومی با درب خطی لولایی اشاره کرد.

6. دریچه تنظیم هوا داکت اسپلیت با درب خطی وزنه ای

این دریچه نیز همانند دیگر دریچه ها، از یک فریم و یک درپوش تشکیل شده است که درب آن قابلیت جدا شدن دارد. برای ساخت دریچه بازدید داکت اسپلیت خطی وزنه ای، در ابتدا باید فریم طراحی و تولید شده، سپس بر اساس ابعاد فریم، درب دریچه نیز تولید شود. جنس رنگی که برای رنگ آمیزی دریچه استفاده می شود، از نوع کوره ای پودری استاتیک می باشد.

 ویژگی مثبت این نوع از رنگ ها، این است که از دریچه در برابر بسیاری از آسیب ها محافظت می کند.

7. دریچه آلومینیومی با درب مشبک لولایی

بازدید برخی از دستگاه های داکت اسپلیت، که برای محفظه خود نیاز به هوای بیشتری دارند، از طریق دریچه مشبک آلومینیومی لولایی انجام می شود. یکی از عوامل مهم به کارگیری دریچه های مشبکی این است که برخی از دستگاه های داکت اسپلیت نیاز به هوای بازگشتی بیشتر، برای حفظ و افزایش راندمان کاری خود دارند. ویژگی ساختار مربعی آن باعث شده در بین انواع دریچه داکت اسپلیت، به بهبود جریان هوا کمک کرده و به وسیله لولا به بدنه اصلی وصل می شوند. در نتیجه قابلیت جدا شدن ندارد.

8. دریچه آلومینیومی با درب مشبک وزنه ای

این مدل از انواع دریچه داکت اسپلیت، زمانی به کار می روند که دستگاه شما به تامین هوای بیشتری برای محفظه خود نیاز دارد. موقعیت مکانی این دریچه بازدید به صورتی است که برای سهولت کار تعمیرکاران، باید درب آن جدا شود و در حالت متصل امکان بازدید و یا تعمیر وجود ندارد. شبکی بودن دریچه، هوای مورد نیاز را تامین می کند و وزنه ای بودن درب نیز باعث راحتی کار تکنسین می گردد. در واقع تکنسین می تواند درب را هنگام تعمیر به طور کامل جدا کند.

9. دریچه مکش داکت اسپلیت آلومینیومی با شیار Z

شیارهای ورودی هوا در این دریچه مکش داکت اسپلیت، به شکل Z تولید می شود. معمولا پره های Z شکل در یک یا دو جهت نصب شده و تعداد آن ها با میزان فشار مکش دستگاه، نسبت مستقیم دارد.درب این دریچه بازدید داکت اسپلیت، به دو مدل لولایی و وزنه ای ساخته می شود.

این مدل از انواع دریچه داکت اسپلیت نیز با رنگ کوره ای پوشانده می شود تا از آسیب دیدگی آن محافظت شده و عمر مفید دریچه افزایش یابد.

10. دریچه آلومینیومی با درب شیاردار مختلط

در شرایطی که دستگاه داکت اسپلیت نیاز به منافذ زیادی برای ورودی هوا دارد، جهت حفظ استانداردهای ورودی هوا و نیز زیبایی محصول، از دریچه ترکیبی استفاده خواهیم کرد. درب این مدل به هر دو صورت لولایی و وزنه ای ساخته می شود. در مدل لولایی باید از لولا و قفل زیمنس برای باز کردن و بستن درب استفاده شود که تعداد قفل ها به ابعاد دریچه بستگی دارد. نصب دریچه نیز با استفاده از پیچ مخفی یا پیچ از روی نمای فریم در محل مورد نظر انجام خواهد شد.

نصب دریچه بازدید داکت اسپلیت

 دریچه داکت اسپلیت به صورت پیچ از رو و پیچ از تو قابل نصب است. اگر این دریچه به صورت پیچ از رو نصب شود، باید پیش از آن عملیات رنگ کاری بر روی نمای فریم انجام شود. در صورتی که نصب به صورت پیچ مخفی باشد، پیچ ها در ساختار داخلی جا سازی می شوند.

خرید و قیمت دریچه بازدید داکت اسپلیت

قیمت دریچه داکت اسپلیت به متریال و ابعاد آن بستگی دارد.شما می توایند دریچه بازدید داکت اسپلیت را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از آپاداناکالا سفارش دهید.