مقالات

معیارهای انتخاب انواع دریچه فن کویل

انواع دریچه فن کویل

بخش کوچکی از سیستم های تهویه را دریچه فن کویل تشکیل داده است. به منظور دسترسی آسان تر به فن کویل ها انواع دریچه فن کویل تهیه و طراحی شده و به موجب این تعمیر دریچه تهویه و نگهداری فن کویل آسان تر می شود. دریچه های فن کویل قدیمی در اندازه های و قیمت های مختلفی تولید می شود و شما می توانید با توجه به نیاز و ضرورت خود بهترین محصول را خریداری کنید. اگر می خواهید با انواع دریچه فن کویل قدیمی و جدید بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید. (جامع ترین بررسی انواع دریجه فن کویل)

معیارهای انتخاب انواع دریچه فن کویل

ظرفیت

ظرفیت فن کویل ها بر مبنای مکعب هوادهی در واحد دقیقه محاسبه می شود که یکی از معیارهای انتخاب انواع دریچه فن کویل است. در واقع ظرفیت در هواگیری فن کویل دیواری یک فاکتور مهم به حساب می آید که هوا را روبرو زن منتشر می کنند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

مدل فن کویل

امروزه مدل های متفاوتی از فن کویل قدیمی و جدید در بازار موجود می باشد. به عنوان مثال مدل های توکار زمانی که دستگاه نصب می شود.

در واقع چیزی از آن قابل رویت نمی باشد و فقط دریچه آن که یک دریچه مشبک کوچک است قابل رویت است.

جدیدترین مدل های انواع دریچه فن کویل

 

6 ویژگی اصلی دریچه های فن کویل

ویژگی های اصلی دریچه های فن کویل

 1. این دریچه ها از قیمت های بسیار مناسب و متفاوتی برخوردار هستند.
 2. به دلیل وجود انواع دریچه فن کویل و برخورداری از طراحی زیبا، موجب به وجود آمدن نظم در بخش های متفاوت ساختمان می شود.
 3. امکان باز و بسته شدن دریچه ها.
 4. تعدد تنوع دریچه ها از لحاظ ابعاد و شکل ظاهری.
 5.  قابلیت نصب توری بر روی انواع دریچه فن کویل.
 6. امکان استفاده از دریچه های فن کویل در ساختمان ها با کاربری های متفاوت.

 انواع دریچه های فن کویل

یکی از بخش های اصلی سیستم تهویه مطبوع دریچه های فن کویل می باشد که شما می توانید با توجه به معیار های انتخاب که شامل مدل فن کویل، ظرفیت و همچنین محل نصب تجهیزات هستند مناسب ترین و کاربردی ترین دریچه های فن کویل تهیه کنید.

معرفی انواع دریچه فن کویل

 • دریچه های فن کویل طرح اسلوت
 • خطی یک و دو طرفه
 • دریچه های فن کویل ساده با گریل 18 و 9 سانتی متری
 • لولایی
 • دریچه خطی فن کویل کله قندی
 • ترکیبی
 • گل سقفی
 • پره Z
 • دریچه فن کویل چوبی
 • استیل
 • پی وی سی
 • پلاستیکی
 • مگنتی
 • دریچه مشبک

دریچه های فن کویل ساده با گریل 18 و 9 سانتی متری

دریچه های فن کویل ساده با گریل

این دریچه ها با طول های 18 و 9 سانتی تولید می شوند و ازنظر شکل ظاهر بسیار به دریچه های فن کویل ساده شبیه اند. از مزایا این محصول می توان به قدرت مکش و وزن مناسب آن اشاره کرد. همچنین دریچه های فن کویل نامبرده جهت استفاده در سقف مناسب است.

البته برخی از افراد این دریچه ها را در دیوارهای ساختمان نیز مورد استفاده قرار می دهند.

دریچه های فن کویل مشبک

دریچه های فن کویل مشبک از قدیمی ترین انواع دریچه های فن کویل می باشد.

5 مزیت کلیدی دریچه های فن کویل مشبک

 1. جلوگیری از افت فشار
 2. به دلیل داشتن طراحی و نمای زیبا شما می توانید از این محصولات در ساختمان های مسکونی خود استفاده کنید.
 3. این محصول دارای تنوع رنگ بسیار زیادی است.
 4. این دریچه ها به دلیل داشتن پیچ مخفی امکان نصب ساده و آسان را برای شما فراهم می کند.
 5. به دلیل استفاده از دریچه خطی فن کویل از قیمت مناسبی برخوردار هستند.

دریچه فن کویل طرح اسلوت

دریچه فن کویل طرح اسلوت

دریچه فن کویل طرح اسلوت یکی از رایج ترین انواع دریچه های فن کویل است که در ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر شکل ظاهری و کیفیت دریچه فن کویل برای شما اهمیت دارد، شما می توانید از این نوع دریچه ها استفاده کنید. این دریچه های فن کویل اسلوات به دلیل قرارگرفتن در کوره های رنگی به مدت بسیار طولانی، دارای رنگ های هستند که از دوام بسیار بالایی می باشند.

دریچه خطی فن کویل کله قندی

دریچه فن کویل خطی کله قندی

دریچه خطی فن کویل کله قندی از نظر شکل ظاهری بسیار متنوع هستند و از جمله مزایا آن می توان مناسب بودن این نوع از دریچه ها برای تعمیر اشاره کرد، همچنین این نوع دریچه ها دارای  دو شکل مجزا هستند که عبارت اند از وزنه ای و لولایی.

از دیگر محصولات آپادانا کالا می توان به  دریچه فنکویل چهارگوش 30*15 سانت اشاره کرد که دارای ویژگی های مختلفی می باشد.

دریچه فن کویل چوبی

دریچه فن کویل چوبی

دریچه فن کویل چوبی هماهنگی بسیار زیادی با طرح و نمای داخلی ساختمان های مسکونی دارد و در دیوارها و کف زمین مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین جنس این دریچه ها از ام دی اف است و می توان برای زیباتر و شیک تر شدن از طراحی های مختلفی که روی این دریچه ها حکاکی می شود بهره برد.

دریچه فن کویل استیل

معیارهای انتخاب انواع دریچه فن کویل

اگر اهمیت سیستم تهویه برای شما حیاتی است. از این رو شما می توانید برای سرویس بهداشتی و محیط های اسیدی و غیره دریچه های فن کویل تهیه کنید دریچه مذکور بهترین پیشنهاد برای شما می باشد. این محصول از بهترین و باکیفیت ترین انواع ورق های استیلی تهیه شده است. همچنین دارای پیچ مخفی بوده که نصب آن ها را بسیار آسان تر می کند.

دریچه فن کویل مگنتی

دریچه بازدید مگنتی از نوع دریچه های قفل شونده هستند و در اندازه های بسیار کوچک و متوسط طراحی و تهیه می شوند. به دلیل داشتن آهنربا های بسیار قوی  هیچ گونه دستگیره بر روی دریچه ندارند و به راحتی می توان با واردکردن فشار درب آن را باز و بسته کرد.

دریچه خطی فن کویل یک و دوطرفه

تلفیقی از دریچه های یک و دوطرفه بوده و نصب این مدل بر روی دیوار و سقف بسیار راحت است و دارای قفل های زیمنسی است.

دریچه فن کویل گل سقفی

دریچه فن کویل گل سقفی

مناسب برای ساختمان هایی که دارای طرح پره ای هستند. باز و بسته شدن دریچه ها به شکل  وزنه ای و لولایی است. ابعاد دریچه فن کویل سقفی متنوع می باشد و در ساختمان های مسکونی یا اداری مورداستفاده قرار می گیرد.

دریچه فن کویل لولایی

دریچه فن کویل لولایی

این محصول دارای زاویه های بسیار متعددی می باشد که یکی از بهترین انواع دریچه های فن کویل لولایی، 30 درجه ای شکل است. به دلیل استفاده از ورقه های آلومینیومی در ساختار آن ها دارای عمر بسیار زیاد و عملکرد خوبی هستند و همچنین دارای قفل های زیمنسی است و نحوه باز و بسته  شدن این دریچه ها به شکل لولایی می باشد.

دریچه فن کویل پره Z

دریچه فن کویل پره Z

پره های این دریچه ها به شکل حرف z انگلیسی است در نتیجه این امکان را به دستگاه می دهد که هوا را به بهترین شکل سمت دستگاه انتقال دهد و یا هوای تازه را در جهت خلاف هدایت کند. این دریچه ها دارای رنگ های سفید و کرمی می باشند.

باز و بسته شدن این دریچه ها به شکل لولایی و وزنه ای است. دریچه های نامبرده دارای پیچ های مخفی و جنس آن ها از ورقه های آلومینیومی است.

معایب فن کویل

فن کویل ها براساس کارکرد که دارند دارای مزایا و معایبی هستند. از این رو هنگام نصب و استفاده فن کویل نیاز به کانال کشی نداریم، این مسئله فضای موردنیاز برای نصب دریچه فن را کاهش می دهد که از معایب فن کویل به حساب می آید. با مراجعه به مقاله مربوطه معایب فن کویل را در سه سوت حل کنید!

قیمت انواع دریچه های فن کویل

قیمت انواع دریچه فن کویل متأثر چهار عامل مدل، جنس، کیفیت رنگ و نوع درب دریچه می باشد.

 به عنوان مثال دریچه هایی که از جنس چوب هستند قیمت بالاتری نسبت به دریچه هایی که از جنس آلومینیوم و پروفیل هستند دارند. قیمت ها با توجه به مدل، کاربرد و طرح عدریچه فن متفاوت است. با توجه به نوسانات قیمت ارز نمی توان قیمت ثابت و دقیقی برای این محصولات بیان نمود. عیب یابی فن کویل و رفع مشکلات آن قطعاً می تواند روی قیمت نهایی آن برای فروش مؤثر واقع شود.

سخن پایانی

در این مطلب ما به بررسی و معرفی انواع دریچه های فن کویل پرداختیم و شما می توانید با مراجعه به سایت آپادانا کالا یکی از معتبرترین سایت ها که در زمینه فروش دریچه های تهویه فعالیت دارد بهترین و با کیفیت ترین دریچه های فن کویل را با مطالعه کاتالوگ فن کویل می توانید با خیال راحت تری خریداری کنید.

 در آخر ما به شما توصیه می کنیم هنگام خرید دریچه فن کویل ابتدا بررسی کنید دستگاه در چه مکانی استفاده می شود و ظرفیت موردنیاز چه میزان است. فروشگاه اینترنتی آپادانا کالا یک فروشگاه اینترنتی مجازی نیست. شما می توانید جهت مشاوره بیشتر و دریافت قیمت ها به سایت مراجعه کنید.

سوالات متداول

معرفی انواع دریچه فن کویل کدامند؟

دریچه فن کویل خطی کله قندی – دریچه فن کویل چوبی – دریچه فن کویل استیل – دریچه فن کویل مگنتی – دریچه فن کویل گل سقفی و…

چه معیارهای انتخاب انواع دریچه فن کویل را تحت تاثیر قرار می دهد؟

ظرفیت – مدل فن کویل

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *