دریچه های تهویه

دریچه بازدید کناف (ویژگی ها، کاربرد و انواع + نکات خرید و قیمت)

دریچه بازدید کناف (ویژگی ها، کاربرد و انواع + نکات خرید و قیمت)

امروز دریچه بازدید کناف در انواع مختلفی در بازار موجود می باشد که جهت نصب و استفاده در سقف دیوار به کار برده می شود. دریچه دسترسی کناف برای بهبود کارهای تاسیساتی بالای سقف کاذب یا درون فضای دیوار نصب می شود. از دریچه بازدید جهت لوله کشی فاضلاب و سایر بخش ها در مسیر اتصالات استفاده می شود. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد دریچه سقف کاذب که یکی از انواع دریچه بازدید تاسیسات به حساب می آید بدانید با ما تا پایان همراه باشید.

شماتیک دریچه دسترسی کناف

شماتیک دریچه دسترسی کناف به صورت یک چارچوب فلزی و مستحکم در نزدیکی قاب اصلی می باشد که از لوله فلزی فنری برای باز و بسته کردن درب اصلی دریچه دسترسی کناف استفاده می شود. جالب است بدانید از کابل باریک در راستای متصل کردن درب به قاب اصلی برای مهار دریچه استفاده می شود.

کاربردهای کلیدی دریچه سقف کاذب

اغلب اوقات در سیستم تهویه مطبوع کارخانه به طور عادی نقاطی در مواقع ضروری قرار دارند که باید بازدید شوند؛ در همین خصوص در زیر بخش های سیستم تهویه مطبوع دریچه های جهت بازدید نصب می شوند تا دسترسی به نقاط را برای کارهای تاسیساتی آسان کنند.

ویژگی های خارق العاده دریچه کناف

ویژگی های خارق العاده دریچه کناف

 • نصب آسان و فوری دریچه دسترسی کناف
 • امکان اتصال روی انواع دیوار بدون نیاز به تخریب زیاد
 • قابلیت رنگ کردن دریچه دسترسی کناف
 • مناسب برای نصب در سردخانه آمونیاکی
 • امکان جدا کردن قاب اصلی از فریم در مواقع ضروری

محاسن دریچه سقف کاذب در ساختمان

 • داشتن کابل قوی برای جلوگیری از افتادن درب کناف
 • استفاده از آلیـاژ آلومینیـومی در درب کناف
 • قیمت مقرون و به صرفه

معایب دریچه سقف کاذب

معایب دریچه سقف کاذب

از معایب دریچه بازدید کناف می توان به قفل مگنتی این دریچه اشاره کرد که اگر به صورت تصادفی از یک طرف باز شود به کناره دریچه کناف ضربه وارد می کند.

قیمت دریچه دسترسی کناف کی پلاس پارس

قیمت دریچه بازدید به عوامل زیاد بستگی دارد. از جمله ابعاد درب کناف، آلیـاژ آلومینیـومی به کار رفته و رنگ بندی محصول که در انواع مختلف می تواند روی قیمت نهایی دریچه سقف کاذب تاثیر گذار باشد.

ابعاد اصلی دریچه دسترسی بازدید

ابعاد اصلی دریچه دسترسی بازدید

 • سایز 20*20 با پنل (MR سقفی و دیواری)
 • سایز 30*30 با پنل (MR سقفی و دیواری)
 • سایز 40*40 با پنل (MR سقفی و دیواری)
 • سایز 50*50 با پنل (MR سقفی و دیواری)
 • سایز 60*60 با پنل (MR سقفی و دیواری)

نصب دریچه بازدید کناف

بعد از تعیین ابعاد دریچه بازدید تاسیسات با توجه به نوع استفاده در صورت لزوم در ساختمان باید به روش ساده یا به کمک قاب کمکی کناف نصب صورت بگیرد. در نظر داشته باشید زمانی از قاب کناف کمکی استفاده می کنیم که به اشتباه هنگام خرید سایز غیر استاندارد را خریداری کرده باشیم.

انواع دریچه بازدید کناف در ساختمان

همان طور که تا الان متوجه شده اید دریچه دسترسی بازدید کناف دربی در ابعاد گوناگون است که غالباً برای بازدید دریچه ها از جمله فن کویل سقفی و شیرآالات ساختمانی برای بهبود کار مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه می خواهیم در مورد انواع دریچه بازدید کناف به مراتب بیشتر صحبت کنیم.

دریچه دسترسی کناف فن کویل

معمولاً از دریچه دسترسی کناف برای بازدید و بازسازی فن کویل های سقفی استفاده می شود. به هنگام نصب این قابلیت را دارد که به طور دوره ای بتوانید به صورت کامل دریچه فن کویل را بررسی کنید.

دریچه بازدید تاسیسات آب و فاضلاب

به کمک دریچه بازدید تاسیسات آب و فاضلاب می توان مشکل گرفتگی لوله، زانو و سیفون را رفع کرد. جالب است بدانید با استفاده از دریچه بازدید تاسیسات آب و فاضلاب دیگر نیازی به بازسازی مسیر لوله ها و دیگر الزامات تاسیساتی نمی باشد.

دریچه دسترسی کناف فن کویل پره Z

از آنجایی که دستگاه های فن کویل نیاز به مکش هوا به کمک دریچه بازدید دارند. از این رو دریچه بازدید کناف فن کویل پره Z به کمک پره های موجود هوای ورودی و خروجی به محیط را کنترل می کند. شیارهای این دستگاه در دو طرف درب کناف تعبیه شده اند و برگشت هوا به محیط را به سرعت بهبود می بخشند.

دریچه دسترسی بازدید کناف فن کویل ترکیبی

دریچه دسترسی بازدید کناف فن کویل ترکیبی برای بازدید و تعمیر یا هواگیری فن کویل سقفی استفاه می شود شیارهای موجود در این دستگاه ورودی هوا را به صورت مختلط کنترل می کنند. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد هواگیری فن کویل را در مقاله مربوطه مورد بررسی قرار بدهید.

دریچه دسترسی کناف استیل

دریچه دسترسی کناف استیل

دریچه دسترسی کناف استیل در فضاهایی که رطوبت بالا و از مواد شیمایی استفاده می کنند کاربرد دارند. این دریچه به طور وزنه ای و لولایی قابل نصب می باشد.

دریچه کناف بازدید پلاستیکی

گاهاً با توجه شرایط آب و هوایی محیط در بعضی از مکان ها استفاده از جنس آلومینیوم برای ساخت دریچه بازدید کناف مناسب نمی باشد. در واقع به علت رطوبت بیش از حد و اندازه هنگام استفاده از دریچه کناف بازدید پلاستیکی به جای استفاده از دریچه آلومینیوم ترجیح داده می شود.

دریچه کناف بازدید فن کویل (PVC)

فن کویل پی وی سی یکی از انواع دریچه فن کویل به حساب می آید که با توجه به شکل و طرحی که دارد توسط دستگاه های CNC به راحتی می توان طرح و اشکال زیبایی رو آن حکاکی کرد این دریچه دارای یک فریم و قاب کشویی بازشو می باشد که برروی فریم سوار شده است.

نکات مهم خرید دریچه بازدید کناف

همان طور که گفتیم قیمت دریچه بازدید کناف به عوامل زیادی بستگی دارد. به هنگام خرید به جنس قاب و فریم توجه کنید که از متریال چوب یا آهن ساخته شده باشد. برای خرید دریچه بازدید کناف به سایز دریچه دسترسی توجه کنید. اگر غیر استاندارد باشد، هنگام نصب باعث تخریب بیشتر دیوار می شود.

نتیجه گیری، خرید اینترنتی دریچه بازدید کناف

دریچه بازدید کناف دربی در ابعاد گوناگون است که غالباً برای بازدید دریچه ها از جمله فن کویل سقفی، دیواری و شیرآالات در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت این محصول با توجه به تعداد و سایز متفاوت می باشد. برای استعلام قیمت دریچه بازدید کناف با کارشناسان ما در آپادانا کالا در تماس باشید. این مجموعه بهترین و جدیدترین دریچه های بازدید را با بهترین کیفیت به شما عرضه می کند.

سوالات متداول

شماتیک دریچه دسترسی کناف چگونه است؟

شماتیک دریچه دسترسی کناف به صورت یک چارچوب فلزی و مستحکم در نزدیکی قاب اصلی می باشد که از لوله فلزی فنری برای باز و بسته کردن درب اصلی دریچه دسترسی کناف استفاده می شود. اطلاعات بیشتر در مقاله برایتان بیان شده است.

هنگام خرید درب کناف بازدید به چه نکاتی توجه کنیم؟

همان طور که گفتیم قیمت دریچه دسترسی بازدید کناف به عوامل زیادی بستگی دارد به هنگام خرید به جنس قاب و فریم توجه کنید که از متریال چوب یا آهن ساخته شده باشد.

قیمت دریچه بازدید کناف به چه عواملی بستگی دارد؟

تعداد، ابعاد و جنس فریم

5/5 - (5 امتیاز)

من محمد حسین حسینی با مدرک هنرستانی در رشته ماشین ابزار موسس شرکت آپادانا کالا از سال 1399 در عرصه‌ی تولید دریچه‌های تهویه و تنظیم هوا  فعالیت می‌ کنم. سعی می کنم تجربیات و مطالعات خودم رو در حیطه تهویه هوا با شما به اشتراک بگذارم تا هوای خوب رو با هم تجربه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *