مقالات

6 ترفند برای تهویه اتاق بدون پنجره

6 ترفند برای تهویه اتاق بدون پنجره

اگر در خانه یا محل کار اتاقی بدون پنجره دارید، حتما می دانید افرادی که در آن اتاق هستند با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند. اتاق های بدون پنجره، هوای کافی در ان رفت و آمد نداشته و در نتیجه خیلی سریع گرم می شوند و بعد از گذشتن ساعاتی هوای تمیزی ندارد؛ پس باید راهکاری برای تهویه اتاق بدون پنجره در نظر گرفت. یکی از روش هایی که باعث می شود داخل اتاق هوای مناسبی داشته باشد وجود سیستم تهویه مطبوع است، با نصب انواع سیستم های تهویه هوای اتاق عوض و سالم خواهد شد.

نصب کولرگازی بدون داکت

نصب کولرگازی بدون داکت

یکی از روش های تضمینی برای تهویه اتاق های بدون پنجره، نصب کولر های گازی بدون داکت است. شما می توانید بدون هیچ مشکلی یونیت دستگاه را در فضای بالکن یا حیاطی کوچک وصل کرده و فقط با اتصال آن به وسیله سیم پیچ به کولر گازی دستگاه تهویه مطبوعی داشته باشید. کولرگازی بدون داکت به دلیل عمر بالایی که دارد برای شرکت ها و مکان عمومی بسیار مناسب است.

استفاده از کولر گازی قابل حمل (پرتابل)

امروزه اکثر خانه ها به جای خرید کولر گازی با مصرف برق بالا ترجیح می دهند کولر گازی پرتابل که بسیار کاربردی است را تهیه کنند. این سیستم به صورت گرمایشی و سرمایشی کار کرده و رطوبت هوا را به خوبی متعادل می کند. یکی از مزیت های آن را می توان به جا به جایی آسانی که دارد اشاره کرد؛ شما می توانید این کولر گازی را به مکان دیگری جا به جا کنید. کولر گازی پرتابل یک مخزن آب سبک دارند که باید آن را به صورت مداوم تخلیه کنید.

بکارگیری پنکه

بکارگیری پنکه

استفاده از انواع پنکه یکی دیگر از روش هایی است که می توان برای تهویه اتاق بدون پنجره از آن استفاده کرد. پنکه ها مانند کولر های گازی نتیجه ای مطلوب ندارند اما باعث می شود هوای نسبتا خوب در اتاق جاری شود. پنکه ها ویژگی رطوبت زدایی نداشته اما یکی از دردسترس ترین گزینه هایی می باشد که می توانید با قیمتی کم ان ها را تهیه کنید.

یکی از روش هایی که افراد برای تهویه اتاق بدون پنجره به کار می برند، استفاده از دو پنکه است. شما می توانید یک پنکه را به سمت بالا و دیگری را به سمت پایین بگذارید؛ اینگونه هوا با سرعت بالا جریان پیدا می کند.

لامپ های اضافی را خاموش کنید!

برای انکه راهکاری برای تهویه اتاق بدون پنجه در پیش بگیرید ابتدا باید چراغ های اضافی را خاموش کنید. لامپ ها یکی از مهم ترین عاملی است که باعث گرم شدن اتاق های بدون تهویه می شود. شما می توانید برای حل این مشکل از چراغ های ال ای دی کمک بگیرید که کمترین گرما را تولید می کنند.

درهای اتاق را دائم باز نگذارید!

اکثر افراد فکر می کنند برای تهویه اتاق بدون پنجره یکی از بهترین راه ها باز گذاشتن درها به صورت مدام است؛ اما از نظر متخصصان باز گذاشتن در باعث ورود هوای گرم شده و بهتر است در ها بسته بمانند. پیشنهاد می کنیم برای تهویه ها و ورود هوای سالم برای تنفس شما ساعاتی در را باز گذاشته و از راکدی هوا جلوگیری کنید.

دستگاه های برقی عامل گرما

اگر وسایل برقی مانند کامپیوتر، لپ تاپ دارید یا شارژر های شما همیشه به برق است؛ بهتر است بدانید همه این عوامل باعث می شود گرمایی جزئی تولید شده که در نهایت موجب هوای گرم و راکد خواهد شد. بهتر است در صورت عدم نیاز به آنها، خاموش شوند و در زمان نیاز به برق زده شوند.

در آخر، تهویه مناسب برای اتاق های بدون پنجره

یکی از عواملی که باعث تهویه اتاق بدون پنجره خواهد شد؛ استفاده از کولر گازی بدون داکت و پرتابل است. این دو سیستم دوام بسیار بالایی داشته و در دراز مدت برای شما با کیفیت بالا مانند روز اول، کارایی دارد. یکی دیگر از راه های تهویه هوا نیز استفاده از انواع پنکه های سقفی است. اگر تمایل دارید تهویه هوایی با کیفیت خریداری کنید، کارشناسان مجموعه آپاداناکالا به شما در این مورد کمک می کنند.

من محمد حسین حسینی با مدرک هنرستانی در رشته ماشین ابزار موسس شرکت آپادانا کالا از سال 1399 در عرصه‌ی تولید دریچه‌های تهویه و تنظیم هوا  فعالیت می‌ کنم. سعی می کنم تجربیات و مطالعات خودم رو در حیطه تهویه هوا با شما به اشتراک بگذارم تا هوای خوب رو با هم تجربه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *