مقالات

لوله درین فن کویل چیست؟ (مزایا + کاربرد)

لوله درین فن کویل چیست؟ (مزایا + کاربرد)

دستگاه فن کویل وظیفه سرمایش و گرمایش مکان مورد نظر را بر عهده دارد. از اجزای تشکیل دهند این سیستم می شود به فن، مبدل حرارتی و مهم ترین آن لوله درین اشاره کرد. لوله درین جز اصلی این دستگاه محسوب می شود که وظیفه آن نگهداری از سایر بخش ها مانند سینی و دریچه فن کویل است. شاید برایتان سوال پیش بیاید لوله درین فن کویل چیست یا چه کاربردی دارد؟ در ادامه این مطلب به کاربرد اساسی و مهم لوله درین می پردازیم.

اصلی ترین کاربرد لوله درین فن کویل

کاربرد لوله درین فن کویل چیست؟ لوله درین وظیفه جمع آوری آب، حاصل فرایند کندانس را دارد. زمان ورود آب سرد از چیلر به فن کویل ها، هوا به آب سرد شده برخورد کرده و در نتیجه سرد می شود. رطوبت هوای به صورت آب روی فن کویل ها شکل می گیرد،در نتیجه بر روی ریخته سینی فن کویل ریخته می شود. 

لوله درین توسط پمپ، آب را از دستگاه خارج می کند. این عمل بسیار برای سیستم فن کویل مفید است، به همین دلیل این وسیله برای تمامی فن کویل ها نصب می شود.

تاثیر لوله درین در لوله کشی فن کویل

نقش لوله درین به دلیل خارج کردن آب و خنک شدن هوا، در لوله کشی بسیار حائز اهمیت است، انواع سیستم لوله کشی فن کویل عبارت است از:

  •  لوله کشی فن کویل تک لوله
  •  لوله کشی فن کویل 2 لوله
  •  لوله کشی فن کویل 4 لوله

مزایای لوله درین فن کویل چیست؟

مزایای لوله درین فن کویل چیست؟

لوله درین از مزایای زیادی برخوردار است، از مهمترین آن می توان به بهبود کیفیت هوا و خارج کردن آب از سیسم اشاره کرد، این عمل باعث افزایش طول عمر مفید دستگاه می شود.

جلوگیری از آسیب دیدگی

عمل تخلیه آب از آسیب دیدن سینی جلوگیری می کند. این سینی ها از جنس گالوانیزه بوده اما به دلیل ترکیبات آب داخل سیستم برای زمان طولانی به سینی آسیب می زند.

هوای با کیفیت

به دلیل خارج کردن به موقع آب و حذف رطوبت، هوایی پاک و مطبوع از دستگاه خارج و در هوا پخش می شود.

جلوگیری از رشد میکروب ها و بیماری

زمانی که اب، مدت زیادی ساکن بماند، باعث رشد باکتری و ویروس های بیماری زا می شود. اما با تخلیه به موقع آب داخل سینی و نصب لوله درین می توانید از این اتفاق جلوگیری کنید.

رسیدگی به لوله درین

اگر برایتان سوال پیش آمده، که گرفتگی لوله درین فن کویل چیست؟ و برای پیشگیری چه باید کرد؟ لازم اس بدانید لوله درین مانند لوله های دیگر به دلایل مختلفی می گیرد، اما از اساسی تریّن علت گرفتگی آن می شود به سختی آب اشاره کرد. 

سختی آب به مرور زمان باعث جمع شدن آلودگی ها شده، و در نتیجه گرفتگی لوله را به همراه دارد. برای پیشگیری از وقوع این اتفاق، باید رسیدگی منظمی را انجام دهید. در صورت بی تفاوتی، آب چکه کرده و ضرر مالی زیادی متحمل خواهید شد. 

اندازه لوله درین فن کویل

اندازه لوله درین به میزان آب کندانس فن کویل ، تعداد و نوع فن کویل ها بستگی دارد.

حرف پایانی

 اکثر افراد نمی دانند لوله درین فن کویل چیست و چه مزایایی دارد؟ این لوله از اجزای اساسی فن کویل است که وظیفه تمیزی هوا را برعده دارد . نصب این لوله در تمامی انواع فن کویل ها ضروری می باشد. از مهم ترین کارایی لوله درین می توان به بالا بردن عمر دستگاه و کیفیت آن اشاره کرد. می توانید برای خرید این محصول از مشاوران با تجربه آپاداناکالا مشورت بگیرید تا خریدی با کیفیت داشته باشید. 

سوالات متداول

لوله درین فن کویل چیست؟

لوله درین از اجزاء بسیار مهم فن کویل به حساب می آید که وظیفه آن خالی کردن آب از سینی و در نتیجه تهویه هوای مطلوب می باشد.

چرا لوله درین به درستی کار نمی کند؟

لوله درین باید در مکانی نصب شود که بتواند آب را به درستی تخلیه کند و در شیب مناسبی باشد.

مزایای لوله درین چیست؟

وجود لوله درین در فن کویل باعث کیفیت هوا، جلوگیری از رشد ویروس و در نتیجه بیماری و جلوگیری از آسیب دیدن سینی می شود.

من محمد حسین حسینی با مدرک هنرستانی در رشته ماشین ابزار موسس شرکت آپادانا کالا از سال 1399 در عرصه‌ی تولید دریچه‌های تهویه و تنظیم هوا  فعالیت می‌ کنم. سعی می کنم تجربیات و مطالعات خودم رو در حیطه تهویه هوا با شما به اشتراک بگذارم تا هوای خوب رو با هم تجربه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *