مقالات

راههای از بین بردن سوسک فاضلاب

راههای از بین بردن سوسک فاضلاب

امروزه یکی از مشکلاتی که افراد در خانه ها به خصوص خانه های ویلایی با ان برخورد می کنند؛ سوسک است؛ احتمالا تمام راههای از بین بردن سوسک فاضلاب را امتحان کردید ولی به نتیجه ای نرسیده اید. سوسک ها حیواناتی هستند که با خود انواع بی شماری از میکروب ها را حمل می کنند. یکی از پیشگیری هایی که شما می توانید در راستای این کار انجام دهید، نصب دریچه بازدید است. امروزه در ساختمان های نو و تازه ساز، در مسیر لوله کشی های فاضلاب و دیگر بخش ها دریچه بازدید نصب می شود تا از ورود حیواناتی مانند سوسک جلوگیری کنند.

سم پاشی برای از بین بردن سوسک

یکی از راههای از بین بردن سوسک فاضلاب که عموم مردم از آن استفاده می کنند؛ سم پاشی است. با توجه به حضور سوسک ها در دیوارهای لوله ها و مناطقی که قابل مشاهده و دسترس نیست، سمپاشی یکی از بهترین گزینه هایی است که می تواند به طور کامل این موجودات را از خانه پاک کنند.

دفع سوسک با روش های خانگی

دفع سوسک با روش های خانگی

خانواده هایی که فرزندان کوچک داشته یا مشکل تنفسی دارند ترجیح می دهند روش های دیگری را غیر ماده های شیمیایی امتحان کنند. در ادامه چندین مورد از روش های خانگی که به شما کمک می کند بدون هیچگونه مشکل، سوسک ها را از خانه خارج کنید.

پوست یا آب لیمو

سوسک ها بوهای مرکبات را دوست ندارند و از آنها فراری هستند. شما می توانید از این فرصت استفاده کرده و چند تکه از پوست لیمو را اطراف خانه بگذارید سپس آب لیمو به علاوه آب ساده را در مکان هایی که سوسک انجا حضور دارد اسپری کنید، مانند زیر کابینت، پشت یخچال.

برگ خلیج

یکی از موثرترین راههای از بین بردن سوسک فاضلاب برگ خلیج است. به شما پیشنهاد می کنیم چندین برگ خشک شده خلیج را در گوشه های خانه بگذارید.

خیار تیکه تیکه شده

سوسک ها به هیچ عنوان بوی خیار را دوست ندارند، شما می توانید تیکه های خیار را در مکان های که سوسک مشاهده شده است بگذارید.

گل نپتون

گل نپتون یا علف گربه نیز یکی دیگر از گیاهانی است که سوسک ها اصلا از آنها خوششان نمی آید. این گیاه را می توانید به راحتی در گلدان پرورش داده و در خانه بگذارید.

پیشگیری از سوسک در خانه

پیشگیری از سوسک در خانه

یکی از مواردی که باعث می شود سوسک همیشه در خانه شما زندگی کند، وجود رطوبت است. سوسک ها عاشق رطوبت بوده و در اصل با آن فقط می توانند زنده بمانند، یکی از راههای از بین بردن سوسک فاضلاب، حذف رطوبت از خانه است. شما می توانید برای کنترل رطوبت نشتی شیر های دستشویی را چک کرده و در صورت لزوم آنها را تعویض کنید.

سطل آشغال پر، محل زندگی انواع جانوران است. توصیه می کنیم با کنترل این موضوع و خالی کردن به موقع آن، از این اتفاق جلوگیری کنید.

یکی از راههای از بین بردن سوسک فاضلاب، تخلیه به موقع چاه فاضلاب است. این محل مکان بسیار مناسبی برای وجود جانوران بوده و در صورت عدم رسیدگی انها روز به روز بیشتر می شوند.

یک تکه از غذا حتی نان خشک می تواند موقعیت بسیار خوبی برای سوسک ها باشد تا تخم گذاری را شروع کنند. تمیزی دائم خانه مخصوصا محل رفت و آمد سوسک ها، می تواند از تکثیر آنها جلوگیری کند.

راه های جلوگیری از ورود سوسک

بعد از انجام راههای از بین بردن سوسک فاضلاب لازم است برای عدم بازگشت آنها اقداماتی را انجام دهید.

  • سوراخ های دیوار یا درز ها را پر کنید، سوسک از این مکان ها می تواند رد شود.
  • تله گذاری کنید، شما می توانید با خرید تله چسبی از ورود آنها جلوگیری کنید.
  • سوسک کش های شیمیایی یا اسپری های مخصوص

در اخر، مقابله با ورود سوسک

یکی از مهم ترین راههای از بین بردن سوسک فاضلاب می تواند استفاده از انواع سموم باشد. سموم شیمیایی را می توان آسان ترین گزینه برای از بین بردن سوسک ها دانست. اما در صورت استفاده نکردن از این روش پیشنهاد می کنیم راه های خانگی را امتحان کنید. حتما می دانید یکی از اصلی ترین راهای ورود سوسک به خانه، فاضلاب است؛ شما با نصب دریچه مخصوص فاضلاب از این اتفاق جلوگیری می کنید. شما می توانید برای خرید انواع دریچه، به سایت آپاداناکالا مراجعه کرده و با کارشناسان این مجموعه برای خرید مشورت کنید.

من محمد حسین حسینی با مدرک هنرستانی در رشته ماشین ابزار موسس شرکت آپادانا کالا از سال 1399 در عرصه‌ی تولید دریچه‌های تهویه و تنظیم هوا  فعالیت می‌ کنم. سعی می کنم تجربیات و مطالعات خودم رو در حیطه تهویه هوا با شما به اشتراک بگذارم تا هوای خوب رو با هم تجربه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *