مقالات

3 روش برای روشن و خاموش كردن كولر گازي بدون كنترل

خاموش كردن كولر گازي بدون كنترل

فصل تابستان با گرمای بیش از حد خود، برای اکثر مردم آزاردهنده است و همه دنبال راهی برای فرار از آن هستند. عده ای کولرهای آبی را انتخاب می کنند و عده دیگر به استفاده از کولرهای گازی روی می آورند. کولرهای گازی مزایای زیادی دارند و گرمای طاقت فرسای تابستان را قابل تحمل می کنند. سوالی که در استفاده از این کولرها برای افراد ایجاد می شود، این است که آیا خاموش كردن كولر گازي بدون كنترل امکان پذیر است؟ زیرا در برخی از موارد یا کنترل دم دست نیست یا باطری آن تمام شده و اگر استفاده از کولر تنها با کنترل امکان پذیر باشد، شرایط دشوار می شود.

البته در برخی موارد که کولر با کنترل روشن نمی شود، ممکن است مشکل از کولر باشد و ربطی به باطری کنترل نداشته باشد. در این صورت باید کولر مورد بررسی قرار گیرد. این کار در برخی از کولرها از طریق دریچه بازدید داکت اسپلیت امکان پذیر است.

نحوه خاموش كردن كولر گازي بدون كنترل

بسیاری از افراد دائما یادشان می رود که کنترل تلویزیون یا کولر گازی را کجا گذاشته اند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید، حتما برایتان پیش آمده در یک روز گرم هنگامی که از بیرون آمده اید، و می خواهید کولر را روشن کنید، یکدفعه می بینید کنترل کولر گازی سر جای همیشگی اش نیست و یادتان نمی آید کجا گذاشته اید؛ در این صورت اگر بلد نباشید بدون کنترل کولر را روشن یا خاموش کنید، حسابی کلافه می شوید. همچنین ممکن است باطری کنترل تمام شده باشد و نتوانید با کنترل آن را روشن کنید. پس در ادامه روش های مختلف خاموش كردن كولر گازي بدون كنترل را برای شما بیان می کنیم.

روش اول: استفاده از دکمه پاور در یونیت داخلی

خاموش کردن کولر گازی با دکمه پاور

اولین روشی که هنگام کار نکردن کنترل اسپیلت می توانید انجام دهید و کولر را روشن یا خاموش کنید، به خود کولر مربوط است. برای این کار لازم است قسمت رویی یا پنل کولر گازی را بردارید و در قسمت یونیت داخلی کولر، دکمه OF، On یا Auto را پیدا کنید.

رنگ این دکمه و محل قرارگیری آن در کولرهای گازی مختلف متفاوت است؛ اما اگر دقت داشته باشید، می توانید به راحتی محل دکمه را پیدا کنید. البته باید توجه کنید که با این دکمه تنها می توانید کولر را خاموش یا روشن کنید و قادر به تعویض دمای آن نخواهید بود.

روش دوم: استفاده از تلفن همراه

خاموش کردن کولر گازی با تلفن همراه

امروزه تلفن های هوشمند قابلیت های زیادی پیدا کرده اند و می توانید گوشی همراه خود را به کنترل تلوزیون و کولر تبدیل کنید! برای این کار لازم است اپلیکیشن کنترل مخصوص کولر گازی را نصب کنید. پس از آن به راحتی قادر به خاموش كردن كولر گازي بدون كنترل خواهید بود و خواهید توانست دمای آن روی حالت دلخواه تنظیم کنید.

روش سوم: استفاده از کلید قطع کننده مدار

خاموش کردن کولر با کلید قطع کننده مدار

سومین روش خاموش كردن كولر گازي بدون كنترل، استفاده از کلید قطع کننده مدار است. اگر شما این کلید را از قبل نصب کرده اید، باید چک کنید که در حالت خاموش نباشد. اگر این دکمه قطع باشد، از کار کردن کولر با کنترل جلوگیری می کند. اگر تا کنون کلید قطع کننده را نصب نکرده اید، می توانید این کلید را نصب کرده تا بدون کنترل بتوانید کولر را روشن یا خاموش کنید.

روشن کردن کولر گازی بدون کنترل در انواع برندها

امروزه اکثر تولیدکنندگان کولر گازی تلاش می کنند، کولرها را به گونه ای طراحی کنند تا دکمه ای روی پنل آن مشخص نباشد. بنابراین ممکن است در نگاه اول دکمه پاور آن را پیدا نکنید؛ از این رو نحوه روشن و خاموش كردن كولر گازي بدون كنترل در انواع برندها برای شما توضیح می دهیم.

روشن و خاموش کردن کولر گازی جنرال بدون کنترل

برای روشن کردن کولر گازی جنرال دکمه مربوط به on و off را در سمت راست یا چپ که به صورت یک دکمه قرمز، سفید یا سیاه و شاسی کوچک است را پیدا کنید. معمولا این دکمه کنار دکمه Auto قرار دارد. در برخی از مدل های آن، شاسی مربوطه درون یک سوراخ تعبیه شده است. بنابراین برای خاموش یا روشن کردن کولر می توانید یان شاسی را فشار دهید.

خاموش و روشن کردن کولر گازی ال جی بدون کنترل

در انواع مدل های کولر گازی ال جی امکان اینکه به آسانی دکمه مربوطه را پیدا کنید وجود ندارد. تولید کنندگان ال جی برای اینکه سطح زیبایی یونیت داخلی را بالا ببرند، دکمه خاموش و روشن کردن را در قسمت زیر فیلتر یونیت مخفی کرده اند؛ بنابراین برای استفاده از این دکمه لازم است فیلتر مربوط به گرد و خاک را بلند کرده تا آن را پیدا کنید.

خاموش کردن کولر گازی گری بدون کنترل

دکمه روشن و خاموش کردن در کولر گازی گری، کنار چراغ های نشانگر و تایمر کولر گازی در قسمت چپ پره های یونیت داخلی قرار دارد.

خاموش کردن کولر گازی سامسونگ بدون کنترل

برای پیدا کردن دکمه خاموش کردن در کولر گازی سامسونگ، لازم است در قسمت زیرین روکش فلزی صفحه فیلتر هوا دنبال دکمه on و off باشید.

سخن آخر

یکی از معضلاتی که افراد در استفاده از کولر گازی با آن مواجه می شوند، گم کردن یا کار نکردن کنترل کولر گازی است. در این موارد افراد دنبال راهی برای روشن یا خاموش كردن كولر گازي بدون كنترل می گردند. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد که می توانید هرکدام از آن ها را انتخاب نمایید. البته در برخی موارد کار نکردن کنترل، به علت خرابی کولر گازی است که می توان با دریچه بازدید، به مشکل پی برد. در صورت نیاز به این دریچه می توانید آن را از آپاداناکالا تهیه کنید.

سوالات متداول

خاموش كردن كولر گازي بدون كنترل امکان پذیر است؟

بله با استفاده از دکمه پاور، استفاده از گوشی هوشمند و کلید قطع کننده مدار می توانید کولر گازی را روشن یا خاموش کنید.

چگونه گوشی را تبدیل به کنترل کولر گازی کنیم؟

برای این کار، در پلی استور یا دیگر اپ های دانلود برنامه، کنترل کولر گازی را سرچ و برنامه مربوطه را دانلود و نصب نمایید.

 

من محمد حسین حسینی با مدرک هنرستانی در رشته ماشین ابزار موسس شرکت آپادانا کالا از سال 1399 در عرصه‌ی تولید دریچه‌های تهویه و تنظیم هوا  فعالیت می‌ کنم. سعی می کنم تجربیات و مطالعات خودم رو در حیطه تهویه هوا با شما به اشتراک بگذارم تا هوای خوب رو با هم تجربه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *