نمایش دادن همه 4 نتیجه

نمایش 24

دریچه فلزی چیست؟ دریچه فلزی یکی از متداول‌ ترین، کاربردی‌ ترین و پراستفاده‌ ترین لوازم و متریال‌ های ساختمانی است که معمولاً آن را برای کنترل جریان هوا در سیستم‌ های تهویه و محیط‌ های بسته مورد استفاده قرار می‌ دهند. این دریچه‌ ها جزو دسته بندی دریچه تهویه قرار می گیرند.

این دریچه ها انواع مختلفی دارند و معمولاً مشتریان در هنگام انتخاب انواع آن دچار سردرگمی می‌ شوند. در صورتی‌که با کسب اطلاع در مورد این محصولات هم می‌ توانند انتخاب آسان‌ تری داشته باشند و هم مطابق با نیاز خود، جریان هوا، میزان کنترل روی شرایط و… را نیز به‌ خوبی مدیریت کنند.

این محصول بسته به این که مدل دمپر دار است یا خرید به اشکال مختلف و در طیف‌ های گوناگونی قیمت‌ گذاری می‌ شود. ضمن این که خرید این محصولات معمولاً باید با دریافت راهنمایی از مشاورین فروش و پشتیبانی‌های شرکت‌های تولیدکننده انجام شود.

البته پیشنهاد ما این است که خرید را به‌صورت واسطه‌ای از فروشگاه‌ های ثانویه انجام ندهید و به سراغ تولید کنندگان انواع دریچه فلزی بروید. از بین تمامی محصولاتی که در بازار موجود هستند، به سراغ گزینه‌ هایی بروید که تا سال‌ها شما را از تعویض دریچه‌های تهویه بی‌ نیاز می‌ کنند. این دریچه یکی از متداول‌ ترین‌هاست و معمولاً در تمامی ساختمان‌ های تجاری، مسکونی، اداری و آموزشی قابل‌ استفاده است. این محصول را می توانید از آپاداناکالا سفارش دهید.

دمپر در انواع دریچه‌های فلزی تهویه

دمپر در انواع دریچه‌های فلزی تهویه

از دمپر چه می دانید؟ به‌هرحال این واژه ممکن است برای برخی ناشناس باشد. این سیستم یکی از پرکاربردترین، کلیدی‌ترین و مهم‌ ترین پلتفرم‌ها برای کنترل جریان هوا در سیستم‌ های تهویه، هواسازی و همین‌طور پکیج‌ ها است. معمولاً می‌ توان با استفاده از آن جریان هوای داخل یک کانال را مدیریت کرد. در واقع این وظیفه اصلی در دریچه فلزی می‌ باشد.

ضمن این که می‌ توان آن را روی تجهیزات دیگر نیز نصب کرد و صرفاً محدود به ساختمان و کنترل هوا نیست. در واقع این قطعه باز و بسته کردن و حرکت جریان هوا را مدیریت می‌ کند. ساده‌ترین نوع آن را روی کولر و بخاری خودروی خود مشاهده می‌کنید. البته چیزی که در این دریچه به‌ عنوان دمپر قرار می‌ گیرد زمین با آسمان با تصویری که از لحاظ ساختاری با آن در خودروها دارید تفاوت خواهد داشت.

ضمن این که دمپرها باتوجه‌به شرایط استفاده در دسته‌ بندی‌های گوناگونی قرار می‌گیرند. این تیغه‌ها می‌توانند به‌ صورت دستی و ثابت و یا حتی مدل متحرک تهیه شوند. البته اجازه دهید که بحث دمپر دریچه فلزی را در همین‌جا پایان دهیم. معمولاً پیشنهاد می‌شود که دریچه فولادی را به‌صورت دمپر دار با امکان کنترل یا حداقل به‌صورت دستی و ثابت تهیه کنید.

انواع متریال ساخت دریچه فلزی

دریچه‌ های فلزی علاوه بر این که از لحاظ ابعادی و ظاهری با هم متفاوت هستند. بر طبق ساختار و جنس بدنه و متریال نیز در دسته‌های گوناگونی قرار می‌گیرند. یکی از آن‌ها فلزی است. فلز ممکن است از آلیاژ آلومینیوم، آهن، مس و یا استنلس استیل باشد.

مدل‌های فلزی به طبع کیفیت بدنه بالاتری دارد و در مقابل ضربه، فشار و ارتعاش مقاوم‌تر هستند. مدل‌های پلاستیکی و چوبی نیز در بازار عرضه می‌شود. به طبع مدل پلاستیکی تحمل لازم در برابر تغییرات دمایی را ندارد. در اثر تغییر مداوم دما ممکن است دچار مشکل شود. البته اگر نوع باکیفیت آن را تهیه کنید مشکلی در این زمینه نخواهید داشت. متریال ها و دیگر جنس هایی که در آپادانا کالا نیز تولید می شود شامل دریچه آلومینیوم، دریچه فلزی، دریچه بخاری، و دریچه بازدید نیز می باشد.

مدل‌ های فلزی که در تهویه‌ های متبوع و همین‌ طور مسیرهای هوارسانی مورداستفاده قرار می‌ گیرند باید کیفیت لازم را داشته باشند. این کیفیت شامل ضدزنگ بودن، مقاومت لازم در برابر خمش و فشار، رنگ مقاوم و چند مورد کلیدی دیگر خواهد بود. در درجه اول نباید فراموش کنید که این سیستم‌ها ساختار متفاوتی با هم دارند.

برخی از آن‌ها دایره‌ای، مربعی و برخی نیز حتی مستطیلی در ابعادی بزرگ‌تر از تصور خواهند بود. اما دریچه فلزی ممکن است در ابعاد 10، 15، 20 و 30 سانتی‌متری به‌صورت مربع تهیه شود. مدل مربعی آن ساختار مقاومی در برابر حرارت، فشار و ضربه دارد و یک گزینه مناسب برای بیشتر موارد استفاده خواهد بود.

بهترین دریچه تهویه مناسب آپارتمان

در هنگام خرید انواع دریچه فلزی لازم است به این مسئله دقت داشته باشید که جنس بدنه و ورق مورداستفاده در مدل‌ های فلزی چیست؟ به‌هرحال فلز وقتی در معرض رطوبت و ترکیب آن با اکسیژن قرار بگیرد دچار فرسایش، خوردگی و همین‌ طور زنگ‌زدگی می‌شود. در این صورت ناچار به رنگ‌آمیزی آن هستید. برخی شرکت‌ها البته این محصول را به‌صورت رنگ‌آمیزی شده عرضه می‌کنند. شما می‌توانید این محصولات را به‌صورت عمده با مناسب‌ترین قیمت تهیه فرمایید.

معمولاً وزن مدل‌های فلزی نسبت به سری‌های پلاستیکی بین 300 تا 400 گرم است. ضمن این که دریچه‌های تهویه باید دارای توری باشند. اهمیت خرید مدل توری دار دریچه فلزی زمانی احساس می‌شود که در فصل تابستان قصد استفاده از سیستم تهویه را داشته باشید و مجاری ساختمان باز باشد. اگر می‌خواهید از واردشدن انواع حشرات موذی، موجودات زنده و همین‌طور گردوخاک جلوگیری کنید.

دریچه فلزی 20 سانت دمپردار با توری

برای خرید دریچه فلزی 20 سانت دمپردار با توری کافیست کلیک کنید.

قطعاً دریچه فلزی دمپر دار با توری می‌تواند استانداردترین و ایده‌آل‌ترین پیشنهاد باشد. ضمن این که دریچه‌ها معمولاً بر اساس استفاده در مدل‌های تنظیم هوا، هواساز، تهویه و همین‌طور تأمینی دسته‌بندی می‌شوند. اما بهتر است وقتی قصد خرید دریچه تهویه را دارید به سراغ مدل‌های فلزی بروید. چون قطعاً نمی‌خواهید هرسال نسبت به تعویض آن‌ها اقدام کنید.

خرید دریچه‌ های تأمین هوا و تهویه

خرید دریچه‌های تأمین هوا و تهویه

به این دریچه‌ها سیستم‌های تأمین هوا نیز می‌گویند. معمولاً مدل‌های بازشوی آن نیز تولید می‌شوند. اندازه چشمه آن‌ها نیز متغیر است و درصورتی‌که قصد تهیه یکی از یا چند مورد از دریچه فلزی برای ساختمان تجاری و مسکونی را دارید لازم است به چند اصل کلیدی دقت کنید.

اول این که مدل‌های گرد و مربع بهترین گزینه هستند و نصب آن‌ها نیز فوق‌العاده آسان است. ابعاد این دریچه‌ها باتوجه‌به نوع و مسیر تهویه، فاصله تا سیستم تهویه و همین‌طور فضای اتاق و یا بخش از ساختمان انتخاب می‌شود. همین‌طور بهتر است در جایی نصب شود که هم‌زمان بتوان آن را کنترل کرد و درصورتی‌که نیازی به این دریچه مسدود گردد. مدل‌ های توری دار دریچه فلزی گزینه‌های بهتری هستند.

استاندارد نصب دریچه تهویه

البته در کنار انتخاب انواع مدل‌های دریچه‌های فلزی تهویه که در بازار موجود هستند، باید به مسئله نصب صحیح آن‌ها نیز دقت داشته باشید. نصب صحیح این سیستم تا حد زیادی وابسته به کیفیت متریال و تولید آن است. یعنی شما می‌توانید از دریچه‌های استاندارد در تمامی محیط‌های موردنظر خود استفاده کنید.

همین‌طور نباید از بخش‌های برش سنگ نما برای اتصال ورودی هوا استفاده کرد. درصورتی‌که قصد نصب این سیستم‌ها را دارید بهتر است به‌هیچ‌عنوان آن‌ها را کنار مسیرهای عبوری جریان وسایل گازسوز استفاده نکنید. در این صورت با وزش یک باد می‌تواند فضای خطرناکی را در داخل ساختمان ایجاد کند و حتی موجب آتش‌سوزی و گازگرفتگی اهالی ساختمان شود.

ضمن این که امروزه تعبیه دریچه های تهویه هوا از جنس فلز در مناطق زون‌بندی و آتش‌خیز ممنوع است و در صورت بروز هرگونه مشکل قطعاً یک سر آن وابسته به این ورودی‌ها خواهد بدود. درصورتی‌که می‌خواهید از دریچه های هوا استفاده کنید، پیشنهاد می شود به سراغ مدل‌های توری دار بروید. این توری موجب جلوگیری از ورود حیوانات موذی و حشرات می‌شود. ضمن این که هوای ورودی را نیز تا حدی پالایش می‌کند.

مزایای کلیدی خرید دریچه فلزی

مسئله این است که طراحی شکیل همیشه برای پیمانکاران ساختمانی و مدیران پروژه‌ای که قصد خرید دریچه فلزی را دارند اهمیت ویژه‌ای دارد. بهتر است مدلی را خریداری کنید که در شرایط آب‌ و هوایی ایران سازگاری کامل با محیط را داشته باشد.

منظورمان این است که دریچه تهویه زنگ نزند، دچار اکسید نشود و همین‌طور پس از مدتی تغییر رنگ و حالت ندهد. به همین منظور این دریچه می‌تواند بهترین انتخاب باشد. متریال فلز درصورتی‌که کیفیت لازم را داشته باشد، در ترکیبات آن مقداری روی به‌کاررفته باشد و همین‌طور رنگ‌آمیزی گردد می‌تواند بهترین مقاومت در شرایط مختلف آب‌ و هوایی، برخورد با اکسیژن و هیدروژن را داشته باشد.

تنوع رنگی در دریچه های هواکش فلزی نیز معمولاً دیده می‌شود. اما باتوجه‌به این که 90 درصد دیوارها در ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری به رنگ سفید هستند، شما امکان تهیه رنگ سفید آن را در بازار خواهید داشت که البته با رنگ‌ های دیگر دیوار نیز سازگاری خوبی دارد. به‌ طور کلی دریچه های تهویه فلزی سفیدرنگ لطمه‌ای به‌ظاهر و دیزاین داخلی ساختمان نمی‌زند.

شاید این سؤال مطرح شود که آیا مدل‌های چوبی و پلاستیکی گزینه بهتر و ارزان‌تری نخواهند بود؟ توجه کنید که از دریچه‌های پلاستیکی نمی‌توان با ساختار دمپر دار در هر محیطی استفاده کرد. ضمن این که پلاستیک سرانجام در اثر تغییرات دمایی دچار مشکل می‌ شود و استحکام اولیه خود را از دست می‌ دهد.

نکات مهم در راه‌ اندازی تهویه با دریچه فلزی

نکات مهم در راه‌ اندازی تهویه با دریچه فلزی

در نهایت در هنگام نصب سیستم‌ های تهویه باید به چند مسئله توجه کنید. ولی این که این کار را در هوای آزاد و خشک انجام دهید. درست است که متریال فلز قابل‌ اعتماد است. اما بهتر خواهد بود که برخوردی با رطوبت و همین‌طور عوامل اکسید نداشته باشد. ضمنانی که قابلیت دسترسی در تمامی فصول و شرایطی به دریچه فلزی را نیز داشته باشید.

هوای ورودی و خروجی را نیز می‌توان با استفاده از این سیستم‌ها کنترل کرد. بخصوص اگر مدل دمپر دار آن را خریداری کنید. البته این دریچه باید در امتداد طولی محیط باشد. دریچه تأمین هوا باید در زیبایی و حفظ ظاهر ساختمان نیز تأثیر مثبتی داشته باشد.

دریچه‌ های تهویه معمولاً به دیوار پیچ می‌شوند. برای این کار شما می‌ توانید از روش‌های مختلفی نظیر رول‌پلاک استفاده کنید. در این صورت توجه داشته باشید که مدل‌های فلزی بهترین مقاومت را در برابر ضربه دارند و همیشه متریال قابل‌ اعتمادتری هستند.

ضمن این که در اثر باد، جریان‌های غیرمستقیم هوا از پنل و محل نصب جدا نمی‌شوند. مشاوره در هنگام خرید می‌تواند به شما در مورد انتخاب دریچه های هوا کمک شایانی بکند. درصورتی‌که نمی‌دانید دنبال چه چیزی هستید از خدمات امور مشتریان فروشگاه‌ها استفاده کنید.

مهم ترین نکات خرید و سفارش دریچه‌ فلزی

اندازه و استاندارد کانال‌ها برای جریان هوا، قابلیت پیاده‌سازی و نصب آن‌ها در محیط‌های مختلف از جمله فضایی که شما مدنظر دارید، مقاومت و استحکام در درازمدت و باتوجه‌به میزان فشار هوا و همین‌طور متقارن بودن با انشعابات مرتبط و رعایت حداکثر فصول توجه ویژه‌ای داشته باشید.

منظورمان این است که ابعاد آن به‌گونه‌ای باشد که بتوانید تعدادی که در دیوارها تعبیه شده است را برای کنترل هوای محیط استفاده کنید. مثلاً ممکن است مدل‌هایی با ابعاد 10 سانتی‌متر برای ساختمانی که تعداد کمی دریچه دارد مناسب نباشد. یا از طرفی آن‌ها را نتوانید روی کانال‌های انشعابی نصب کنید.

در نهایت بر اساس تحقیقات صورت‌گرفته ما متوجه این مسئله شدیم که بیشتر مشتریان ترجیح به انتخاب مدل فلزی دریچه‌ها می‌دهند. البته این دریچه‌ها هرکدام کارایی منحصربه‌فرد خود را دارند. اما نمونه‌های دمپر دار به شما انعطاف بیشتری در کنترل مسیر هوا می‌دهند.

در نتیجه محبوب‌تر و پرفروش‌تر هستند. نسبت به مدل‌های ساده ممکن است قیمتشان بالاتر باشد. اما در نهایت پره‌های آن‌ها به شما اجازه کنترل در جهات مختلف را می‌دهند. توجه کنید که باید پره و دمپر این سیستم‌های تهویه نیز به‌صورت ضدزنگ تعبیه شده باشد. در هنگام خرید دریچه فلزی به جنس دمپر توجه کنید. هر چه ضخامت بیشتر و کیفیت ورق مورداستفاده در طراحی دمپر بالاتر باشد سروصدا و لرزش آن نیز کم‌تر می‌شود.

دریچه تهویه هوای فلزی را با دریچه فلزی قلب مصنوعی اشتباه نگیرید!

خنده دار است اگر دریچه هواکش فلزی و تهویه مطبوع را با دریچه فلزی قلب اشتباه بگیرید، اما با توجه به شباهت نام، برخی افراد کلمه دریچه فلزی را با به عنوان دریچه قلب مصنوعی می شناسند. اما ما در آپادانا کالا دریچه های هوای فلزی را به صورت عمده و خرده در خدمت شما قرار داده ایم.

خرید دریچه هواکش فلزی

اگر به دنبال خرید و آشنایی با قیمت دریچه فلزی هستید می توانید در محصولات آپادانا کالا به دنبال مدل دریچه مدنظر خود باشید و خرید را در آپادانا کالا انجام دهید. یکی از محصولات پرفروش آپادانا کالا و دریچه های تهویه هوای فلزی، دریچه فلزی 30 سانت دمپردار با توری می باشد که می توانید این محصول را به صورت خرده و عمده خریداری کنید.

قیمت دریچه هواکش فلزی

دریچه هواکش فلزی دارای سایز های مختلف و متفاوتی می باشد که می توانید با توجه به نیاز خود و سایز کردن محل ورود و خروج هوا، سایز مناسب را انتخاب و در کمترین زمان ممکن این دریچه ها را دریافت کنید. برای دریافت قیمت دریچه تهویه می توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.