نمایش دادن همه 4 نتیجه

نمایش 24

دریچه بلندگویی که با نام دریچه گرد نیز شناخته می شود، مورد استفاده در ساختمان برای انتقال هوای کولر آبی، داکت اسپلیت هواساز، فن کویل و… است. نامگذاری این دریچه ها، به دلیل شباهتی است که به بدنه بلندگو دارند. این دریچه های دایره ای شکل، در درون خود نیز دایره هایی دارند که به راحتی می توانند هوا را از انشعابات و لوله های متصل به خود، عبور دهند. دریچه بلندگویی سنتی ترین مدل دریچه است.

کاربردهای دریچه بلندگویی

به زبان ساده باید بیان داشت که دریچه بلندگویی برای تهویه هوا در یک فضای دربسته مانند اتاق مناسب است. دریچه گرد معمول ترین نوع دریچه تهویه است که از عبور گرد و غبار جلوگیری می کند.

  • از دریچه گرد در حمام و اتاق خواب استفاده می شود. در سالن های سینما و سالن های ورزشی نیز می توانیم از دریچه بلندگویی استفاده کنیم.
  • در فضاها و ساختمان های بزرگ می توانیم برای اطمینان بیشتر از درستی سیستم تهویه هوا، از دریچه بلندگویی در راهرو و سالن استفاده کنیم.

نکته مهم: در به کارگیری دریچه گرد بلندگویی، اندازه و مدل مناسب را مطابق با ابعاد فضای مدنظر داشته باشیم.

جنس های دریچه های گرد بلندگویی

دریچه های بلندگویی تنها یکی از چند نوع مدل دریچه گرد هستند. این دریچه ها معمولا از دو جنس پلاستیکی و فلزی ساخته شده است. اما دریچه فن کویل نوع چنس آن پلاستکی بوده و همانند دریچه های گرد بلندگویی در سایز های مختلفی موجود می باشد.

قیمت دریچه بلندگویی

دریچه گرد بلندگویی در قطرهای ۵/۷-۱۰-۵/۱۲-۱۵-۲۰-۲۵-۳۰-۳۵-۴۰-۴۵-۵۰-۵۵-۶۰ سانتیمتر در بازار موجود هستند ولی معمولا سایزهای 10 و 15 سانتیمتر آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد که در دو نوع با فنر گرد و ABS دار و بدون فنر در بازار موجود هستند. قیمت تمام شده در مدل های ABS دار بالاتر است و استحکام بهتری را نیز دارند.

دریچه گرد بلندگویی در دو مدل دریچه گرد بلندگویی برجسته و دریچه گرد بلندگویی تخت تولید می شود.

نکات مربوط به دریچه های گرد هوا

دریچه گرد به دلیل وجود دمپر هوا، قابلیت چرخش هوا را به خوبی دارند. دریچه های بلندگویی که شبیه دریچه های جت نازل هستند، در توزیع هوا با یکدیگر متفاوت اند. به طوری که در دریچه جت نازل هوا به صورت عمود و مستقیم وارد محیط می شود.

در این دریچه ها توزیع هوا به صورت یکنواخت انجام می شود و این به علت طراحی ویژگی های آیرودینامیکی آن هاست.

ولی دریچه گرد بلندگویی هوای خروجی را به صورت تعدیل شده و به زوایای اطراف دهنه گرد انشعاب می دهند. علاوه بر قابلیت نصب در سقف و دیوار در دیوار کاذب هم می توان آن را نصب کرد. در قسمت های داخلی از یک حلقه آب بندی استفاده شده که چسباندن آن را بهتر و بیشتر ممکن می کند.

رایزنی در تولید دریچه گرد بلندگویی

پس از تولید، دریچه گرد بلندگویی را باید توسط رنگ کوره ای الکترواستاتیک پوشش می دهند و درون کوره قرار می دهند تا پخته شود. این کار باعث می شود که به راحتی بتوان آن را با رنگ مد نظر خود تطبیق داد.

      از دریچه گرد بلندگویی می توان در محیط هایی با ارتفاع 3 متر استفاده کرد.

خرید دریچه گرد بلندگویی

این دریچه ها را می توانید بر اساس ارتفاع، مساحت ساختمان و میزان فاصله تا منبع تولید هوای تهویه شده انتخاب کرد. برای خرید این دریچه گرد بهتر است به نوع جنس و کیفیت آن دقت کنید و از برندهایی استفاده کنید که از کیفیت آن مطمئن باشید. آپادانا کالا تولید کننده انواع دریچه های بلندگویی می باشد و می توانید برای خرید بهترین دریچه ها از این فروشگاه آنلاین آپادانا کالا استفاده کنید.