نمایش دادن همه 11 نتیجه

نمایش 24

درب بخاری اغلب در فصل های گرم (تابستان و بهار) برای مسدودکردن خروجی لوله بخاری مورد استفاده قرار می گیرید.

انواع درب بخاری

معمولاً درب های بخاری به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

  1. درب بخاری سفید
  2. درب بخاری استیل
  3. درب بخاری گالوانیزه

هستند که می توانید از آپادانا کالا به قیمت عمده سفارش دهید.

سایزبندی درب بخاری

درب بخاری های آپادانا کالا در سازهای زیر تولید می شوند:

  1. درب بخاری 10 سانت
  2. درب بخاری 15 سانت

خرید درب بخاری

درب بخاری که یکی از نیازهای اولیه مربوط به انواع مدل بخاری و لوله های دودکش آن می باشد، در انواع مدل ها در دسترس می باشد. خرید درب بخاری می تواند در دو شیوه عمده و خرده خدمت شما ارائه شود و با خرید عمده تخفیفات خوبی را از آپادانا کالا دریافت کنید.

قیمت درب بخاری

با توجه به نوسانات قیمتی که بر هر کالایی وجود دارد، کار دشواری است که یک قیمت ثابت بر روی درب بخاری قرار داده شود. اما آپادانا کالا با ارائه قیمت های ثابت این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده است. برای خرید و قیمت درب بخاری می توانید با شماره 03137395877 تماس حاصل فرمایید.

از طرفی چون اکثر قطر خروجی لوله بخاری ها در این سایز هستند، فقط سایز 10 و 15 سانت تولید می شود.

درب بخاری چیست؟

درب بخاری چیست و چه کاربردی دارد؟ کاربرد درب بخاری بسته به ابعاد و جنس آن می تواند در محیط های مختلف متفاوت باشد. ازاین رو اگر قصد تهیه یکی از نمونه های درب بخاری را دارید به شما پیشنهاد می کنیم این کار را بر اساس کاربرد درب بخاری انجام دهید. درب های بخاری معمولاً به صورت دوتکه در مجراهای خروجی دود و آلاینده در ساختمان ها نصب می شوند.

می توان از آن ها برای اتصالات هیترها، پکیج ها، شوفاژ، انواع بخاری ها و حتی سیستم های سرمایشی نیز استفاده نمود. به این صورت است که یک لوله به دهانه آن ها متصل می شود و درصورتی که نیازی به استفاده از بخاری در فصل های تابستان و بهار نباشد می توانید این قسمت با بپوشانید.

این کار با استفاده از درب مخصوص انجام خواهد شد. در انواع مختلف استیل، درب سفید و نوع گالوانیزه تولید می شود. علاوه بر توضیح مفصل در مورد کاربرد درب بخاری درباره تفاوت کیفیت و استفاده مدل های مختلف که توسط فلز و پلاستیک ساخته شده اند نیز به شما توضیحاتی شرح خواهیم داد.

اجازه دهید نخست با درب لوله بخاری استیل آشنا شویم که در بازار ایران معمولاً فروش زیادی را تجربه می کند و یکی از متداول ترین، محبوب ترین و پرفروش ترین نوع های موجود است. این درب همان طور که مشخص است از استیل (فلز مقاوم شده در برابر اکسید و تغییر حالت در مقابل رطوبت)

درب بخاری استیل چیست و چگونه ساخته می شود؟

درب بخاری استیل چیست و چگونه ساخته می شود؟

نمی دانیم تا چه حد با متریال استیل آشنایی دارید اما لازم دانستیم در مورد کاربرد درب بخاری استیل صحبت کنیم. این متریال در واقع از نوعی آلیاژ پایه آهن ساخته شده است که کربن نیز در آن کم تر از 2 درصد اما وجود دارد. معمولاً به متریال استیل فولادی نیز می گویند و در انواع مختلف با ضخامت های متفاوتی تولید می شود.

استنلس استیل یکی از آن ها است که در ترکیب آن کروم نیز اضافه شده است. این مسئله سبب می شود که درب لوله بخاری استنلس استیل ضدزنگ باشد و یک لایه عایق روی آن شکل می گیرد. از استیل علاوه بر این موارد در صنایع پتروشیمی، ساخت مصالح ساختمانی و صنعتی و ماشین آلات نیز استفاده می شود.

اما یک پرسش کلیدی و مهم چرا از استیل برای ساخت این قطعه استفاده می شود؟ مگر قیمت آن افزایش نمی یابد؟ نمی توان از پلاستیک و یا فلزات ارزان تر بری این کار استفاده کرد؟ مسئله این است که کاربرد درب بخاری معمولاً باعث می شود که در برابر آتش و رطوبت نیاز به تحمل داشته باشد. درصورتی که لوله بخاری توان مقاومت خوبی در مقابل حرارت نداشته باشد، یا باعث آتش سوزی می شود و یا هرازچندگاه باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

درب لوله بخاری استیل چگونه انتخاب می شود؟

معمولاً در هنگام خرید درب بخاری استیل باید به برند سازنده آن دقت کنید. شرکت های زیادی هستند که این محصول را تولید و در نهایت از طریق شرکت های واسط عرضه و وارد بازار می کنند. ازاین رو قیمت محصول کمی از حالت عادی بالاتر خواهد بود. به طورکلی پیشنهاد می کنیم که باتوجه به کاربرد درب بخاری آن را به صورت مستقیم و عمده از کارخانه های تولیدکننده تهیه کنید.

این متریال بر اساس ورق گالوانیزه ساخته می شود و در مقابل زنگ زدگی و اکسید آهن مقاومت دارد. وزن آن نیز بین 100 تا 150 گرم متغیر است و جنس درب می تواند استیل باشد. معمولاً در ابعاد و اندازه های مربعی و مستطیلی ساخته می شود.یکی از قابل اعتمادترین آلیاژهای موجود در بازار گالوانیزه می باشد که البته در ادامه به صورت مفصل درمورد آن صحبت خواهیم کرد. اما در نهایت انتظارمی رود فلزی که در این بخش از سازه و ساختمان به کار می رود مقاومت حداکثری در مقابل اکسید آهن داشته باشد.

چرا درب بخاری گالوانیزه؟

چرا درب بخاری گالوانیزه؟

ورق های گالوانیزه بر اساس پوشش روی ساخته می شوند و در مقابل خوردگی، زنگ زدگی و همین طور فروریختن مقاومت فوق العاده ای دارند. ضمن این که در صنعت کاربرد فراوانی دارند و معمولاً همین امر باعث می شود که در عملیات پروژه های عمرانی و طراحی داخلی نیز مورداستفاده قرار بگیرند. گالوانیزه به روش های مختلف انجام می شود.

اما احتمالاً می خواهید که نوع درب بخاری گالوانیزه را از دیگر مدل ها تشخیص دهید و برای این کار نیاز به راهنمایی دارد. لازم است به این مسئله اشاره کنیم که درب لوله بخاری گالوانیزه عمری بیش از 70 سال خواهد داشت. بدون این که نیاز باشد آن را تعمیر و بازسازی کنید.

همین طور روی ماده ای است که همچنین قابلیتی به این فلز می دهد و گالوانیزه بهترین جایگزین برای فولاد ضدزنگ است و همین امر سبب می شود که وزن آن کم باشد. در واقع اگر درب بخاری تهیه کرده اید بهتر است وزن آن را اندازه گیری کنید تا از خالص بودن و کیفیت آن مطمئن شوید. همین طور درصورتی که روی آن را بخراشید متوجه این مسئله می شوید که همچنان مقاومت خود را در برابر اکسید و زنگ زدگی حفظ کرده است.

درب لوله بخاری پلاستیکی چیست؟

معمولاً انتخاب متریال ساخت و ماده اولیه این قطعه بر اساس کاربرد درب بخاری مشخص خواهد شد. یعنی مدل های پلاستیکی در مقابل فشار، ضربه و آسیب های فیزیکی مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. به طورکلی برای این که هزینه کلی این نوع از درب بخاری سفید کم تر باشد، لازم است که جنس درب اصلی پلاستیک و جنس متریالی که روی دیوار نصب می شود از نوع ورق گالوانیزه رنگی باشد.

ورق گالوانیزه به خودی خود مقاومت فوق العاده ای در برابر زنگ زدگی دارد. از طرفی اگر رنگ نیز به آن اضافه شود این مسئله مطرح تر خواهد بود. همین طور لوله ها نیز با اندازه های مختلف به راحتی روی این گونه درب ها نصب می شوند و شما می توانید برای اتصال لوله بخاری از هر نوع زانویی استفاده کنید.

مدل های پلاستیکی باتوجه به ابعاد یکسان معمولاً وزن کم تری دارند و به همین دلیل بسیاری ترجیح می دهند برای مسیر پکیج و یا خروجی هوا و گاز از آن استفاده کنند. می توانید برای نصب پکیج، هود و همین طور هواکش از متریال درب بخاری گرد سفید استفاده فرمایید. تفاوتی ندارد که اندازه خروجی لوله بخاری شما چقدر است، می توانید بر اساس کاربرد درب بخاری آن را در اندازه های ده در ده، پانزده در پانزده و حتی بزرگ تر سفارش دهید.

معمولاً پیشنهاد می شود که در هنگام خرید درب لوله بخاری به چند مسئله مهم دقت کنید. اول این که این درب ها خروجی و یا نشتی نداشته باشند. به هرحال معمولاً وقتی آن ها را نصب می کنید وقتی لوله متصل است اطراف آن نباید درز داشته باشد، یعنی دایره ای که تشکیل می شود به صورت یکدست باشد. همین طور بتوانید انواع لوله های گالوانیزه، استیل و پلاستیکی را نیز به آن متصل کنید. بدون این که نیاز باشد هیچ تغییری در شکل کلی لوله ایجاد کنید.

در برخی موارد زانویی به درب لوله بخاری متصل می شود و اگر زانویی هماهنگی لازم را با درب نداشته باشد در واقع سیستم دفع منوکسید کربن دچار مشکل می شود. در این مورد اگر قصد استفاده از درب لوله بخاری برای خروج گاز دی اکسید را دارید به هیچ عنوان ریسک نکنید. به همین دلیل است که ما مدام پیشنهاد می کنیم حتماً بر اساس کاربرد درب بخاری آن را از مراکز معتبر تهیه فرمایید.

کدام گزینه بهتر است؟

در نهایت انتخاب درب لوله بخاری و بدنه اصلی آن که در دیواره ساختمان نصب می شود بر عهده خودتان است. اگر برای شما طول عمر اهمیت دارد باید بدانید که هیچ موردی نمی تواند جایگزین درب های فلزی و مدل های استیل و گالوانیزه شود. در بیشتر موارد معمولاً استیل وزن بیشتری از گالوانیزه دارد و به همین دلیل گران تر است. عمر ورق های گالوانیزه فوق العاده است و معمولاً می توانند از 20 تا 70 سال دوام فنی را برای شما به ارمغان آورند. ضمن این که هزینه تمام شده مدل های گالوانیزه نسبت به دیگر متریال ها به مراتب کم تر است و شما می توانید به راحتی آن را روی دیوار نصب کنید.

امکان بروز نشتی در درب لوله بخاری و هیتر گالوانیزه درصورتی که آسیب فیکی جدی ندیده باشد نزدیک به صفر است. درب های لوله گالوانیزه و فلزی به راحتی تمیز می شوند، تغییر رنگ نمی دهند و همین طور با استفاده از آن ها می توانید در هر ساختمانی و هر پروژه ای با قابلیت اطمینان بالا این مجراها را نصب کنید.

در مقابل درب لوله بخاری پلاستیکی نیز مزایای خاص خود را دارد. در شرایطی که نیازی به انتقال حرارت نیست می توانید از آن ها استفاده کنید. البته مدل های پلاستیکی به صورت دوتکه بوده و تماماً پلاستیک نیستند. ضمن این که قیمت آن ها به مراتب نسبت به مدل های استیل کم تر است و درصورتی که قصد استفاده موقت را دارید می توانید از این موارد استفاده کنید.

درب لوله بخاری در چه سایزهایی موجود است؟

درب لوله بخاری در چه سایزهایی موجود است؟

بسته به نیاز و کاربرد درب بخاری می توانید آن را در ابعاد 15 در 15 و 10 در 10 سانتی متر تهیه کنید. به طورکلی از درب های لوله بخاری برای اتصالات لوله بخاری، لوله های پکیج، لوله های هود، لوله های سقف و دیوار و حتی شیشه نیز می توان استفاده کرد. البته از نظر استانداردهای ساختمانی و اجرایی پیشنهاد می شود که به هیچ عنوان این درب ها را روی شیشه و یا دیواره های ضعیف و پلاستیکی نصب نکنید. ضمن این که جنس درب بخاری سفید از ورق گالوانیزه و پلاستیک باکیفیت و نمونه فشرده سازی شده است.

مدل های دیگر که ساختار استیلی دارند در مقابل زنگ زدگی مقاوم هستند و به هیچ عنوان محدودیت دریافت حرارت ندارند. ضخامت ورق گالوانیزه و استیل مورداستفاده در این لوله ها متغیر است اما معمولاً به دلیل تأمین حداکثری استحکام بین 0.4 تا 1 میلیمتر طراحی می شود. همین طور درب های بخاری در دو اندازه دو و پانزده سانتی متری به صورت مستطیلی تولید می شوند. بر همین اساس معمولاً نوع پانزده سانتی متری آن برای پکیج های دیواری و انواع آب گرم کن های زمینی و مدل های دیواری مناسب است.

شما می توانید نمونه ده سانتی متری را نیز برای بخاری های مصارف خانگی، هود و همین طور هیتر ها استفاده کنید. در نهایت مدل های بزرگ تر و فلزی برای استفاده در برابر حرارت شدید قابل اعتماد تر هستند. ضمن این که درب های بخاری عموما در دو شکل گرد و مربع تولید می شوند که استفاده از آن بستگی به نیاز و سلیقه مشتری و همین طور کاربرد درب بخاری در ساختمان خواهد داشت.

تفاوت درب بخاری استیل و سفید

درب های بخاری استیل بر خلاف مدل های سفید به صورت یک دست فلزی هستند و از آن ها هم می توان برای انواع اتصالات برودتی، بخاری، دستگاه های تولید گرما، هیترها، شوفاژ، آب گرم کن، پکیج و هود استفاده کرد. این درب ها هم روی دیوار و هم روی سقف با متریال های بتنی، گچی و… قابل نصب هستند.

معمولاً جنس ورق استیل به کاررفته در ساخت این درب های لوله بخاری از گرید 430 است که هم مقاومت فوق العاده ای در برابر زنگ زدگی دارد و هم قیمتش نسبت به دیگر مدل های استیل مناسب است. علاوه برآن ضخامت ورق های استیل به کاررفته برای ساخت این گونه درب ها می تواند بین 0.3 تا 0.5 میلیمتر باشد.

البته بالا بودن ضخامت در برخی موارد بی نتیجه خواهد بود و صرفاً برای شما هزینه اضافه ای به بار می نشاند. همین طور درب لوله بخاری استیل نیز مانند مدل سفید در دو اندازه 10 و 15 سانتی متر طول و عرض ساخته می شود و نوع 10 سانتی متری بازهم مشابه مدل های قبلی برای استفاده در نصب هود و بخاری های خانگی و مصارف معمول ایده آل است. درب های استیل نیز بازهم به دو شکل مربع و استیل طراحی می شوند که نوع استیل آن فریم مربع و درب دایره ای خواهد بود.

در هنگام خرید درب لوله بخاری به مسئله کیفیت متریال ساخت، رنگ و همین طور ضد زنگ بودن آن دقت ویژه ای داشته باشید. در صورتی که قصد خرید عمده درب لوله بخاری را دارید بهتر است این کار را به صورت عمده انجام دهید تا از تخفیفات ریالی فروشندگان بهره مند شوید.

نتیجه گیری

در نهایت مجموعه تولیدی و فروشگاه اینترنتی آپادانا کالا یکی از بزرگ ترین شرکت ها در زمینه تولید انواع متریال های درب لوله بخاری و تقسیم بندی کیفی بر اساس کاربرد درب بخاری به سه مدل استیل، سفید و گالوانیزه است. شما می توانید این درب ها ار به صورت عمده با بهترین کیفیت، استاندارد وزنی و همین طور شرایط فرآوری بی نقص تهیه نمایید. برخلاف مدل های موجود در بازار، این درب ها سطحی یکنواخت دارند و به هیچ عنوان در اثر تغییرات آب وهوایی و یا رطوبت دچار خوردگی نمی شوند.

همین طور آپادانا کالا در زمینه خرید درب لوله بخاری، دریچه زنبوری، دریچه بازدید، دریچه فنکویل و… نیز  به شما تضمین اصالت، کیفیت و همین طور گارانتی و خدمات پس از فروش می دهد. می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سفارش درب لوله هود و هیتر با تیم پشتیبانی این مجموعه تماس حاصل نموده و سفارش خود را در کوتاه ترین زمان ممکن ثبت نمایید.

به طور کلی بر اساس کاربرد درب بخاری، این قطعه در دو مدل 10 و 15 سانتی متری به صورت ضلع همگون طراحی و فرآوری می شود. شرکت ها و مشتریان برای خرید عمده می توانند از این محصولات در پروژه های عمرانی بزرگ استفاده کنند و از تخفیفات ویژه برای خرید عمده بهره مند شوند.

درب لوله بخاری در چه سایزهایی موجود است؟

بسته به نیاز و کاربرد درب بخاری می توانید آن را در ابعاد 15 در 15 و 10 در 10 سانتی متر تهیه کنید. به طورکلی از درب های لوله بخاری برای اتصالات لوله بخاری، لوله های پکیج، لوله های هود، لوله های سقف و دیوار و حتی شیشه نیز می توان استفاده کرد.

مهم ترین نکات در مورد خرید بخاری چیست؟

معمولاً پیشنهاد می شود که در هنگام خرید درب لوله بخاری به چند مسئله مهم دقت کنید. اول این که این درب ها خروجی و یا نشتی نداشته باشند. به هرحال معمولاً وقتی آن ها را نصب می کنید وقتی لوله متصل است اطراف آن نباید درز داشته باشد، یعنی دایره ای که تشکیل می شود به صورت یکدست باشد.