مقالات

پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا

پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا

یکی از مسائلی که امروزه شهرهای بزرگ را درگیر کرده است، آلودگی هوا است که باعث ایجاد مشکلاتی برای افراد شده است. آلودگی هوا تاثیر زیادی بر سلامتی دارد و باعث ایجاد بیماری های قلبی و تنفسی می شود. این آلودگی تنها در هوای بیرون نیست تا افراد راه گریز را در خانه ماندن بدانند؛ بلکه آلودگی هایی که در داخل ساختمان است، حتی خطرناک تر از آلودگی بیرون است؛ از این رو نیاز به یک دستگاه تصفیه هوا به صورت جدی حس می شود. اما چه دستگاه تصفیه ای مناسب است و پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا چه دستگاهی است؟

بهترین دستگاه تصفیه هوا

بهترین دستگاه تصفیه هوا باید از سنسور تشخیص آلودگی هوا و بوی نامطبوع برخودار باشد و به صورت هوشمند تنظیم شود. همچنین دستگاه تصفیه باید از  فیلتر ضدعفونی کننده هوا استفاده کند. برای خرید بهترین دستگاه تصفیه، می توانید به متراژی که قرار است دستگاه در آن قرار بگیرد و بودجه ای که برای آن در نظر دارید دقت کنید.

 دستگاه های تصفیه بر خلاف دستگاه های تهویه مطبوع که بیرون ساختمان نصب می شوند و به وسیله کانال کشی و دریچه تهویه به داخل ساختمان منتقل می شوند، داخل ساختمان قرار دارند. این دستگاه ها به صورت ایستاده و رومیزی موجود هستند که می توانید با توجه به سلیقه و نیاز یکی را انتخاب کنید. لزوما پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا، بهترین آن نیست؛ اما می توانید آن را یکی از ملاک های خرید دستگاه قرار دهید.

 به صورت کلی در خرید دستگاه این موارد را در نظر بگیرید:

 • توان دستگاه
 • اندازه محیط
 • مصرف برق
 • گارانتی دستگاه
 • توجه به نوع آلودگی
 • خرید راحت فیلتر
 • سرعت فن

پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا، چه دستگاهی است؟

بسیاری از افراد پیش از خرید دستگاه تصفیه، پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا را مورد بررسی قرار می دهند. بنابراین در ادامه به معرفی چند دستگاه پرفروش در ایران می پردازیم.

دستگاه رپس مدل PAP-410

پرفروش تیرن دستگاه تصفیه هوا

این دستگاه تولید سال 2020 بوده است و در سال 1401 وارد بازار ایران شده است؛ اما در کوتاه مدت توانسته علاقه مندان زیادی را به خود جذب کند و عنوان پرفروش ترین دستگاه تصفیه را از آن خود کند. این محصول تحت لیسانس رپس گلوبال انگلیس به بازار عرضه شده است و یک رقیب سرسخت برای محصولات شیائومی محسوب می شود. دستگاه تصفیه هوای رپس برای متراژهای 100 تا 140 متر مناسب است. این محصول همه امکانات یک دستگاه تصفیه خوب را دارد که شامل موارد زیر است:

 • سنسور نشان دهنده وضعیت هوا
 • ارتباط از طریق وای فای
 • ریموت کنترل یا صفحه نمایش لمسی
 • ضد عفونی با یو وی سی
 • یون ساز
 • سه مرحله فیلتر
 • داری اپلیکیشن که در ایران نیز قابل استفاده است.

این دستگاه از خدمات پس از فروش بهره مند است و امکان ارائه لوازم یدکی آن مانند صفحه نمایش، لامپ، برد، موتور و… وجود دارد. به همین دلیل جزو پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا قرار می گیرد.

دستگاه شیائومی مدل MI 3C

پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا

دستگاه شیائومی جزو پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا است و دارای سه مرحله فیلتر با کیفیت بالا است. چیزی که این دستگاه را از سایر دستگاه های تصفیه متمایز می کند، ساختار 360 درجه آن است؛ به طوری که مکش هوا و خروج هوا در این دستگاه در تمام جهات به صورت یکنواختی انجام می شود. با توجه به شاخص CADR و توان مصرفی 29 وات این دستگاه، می توان آن را در فضاهای 50 تا 60 متری استفاده کرد.

ویژگی های این محصول شامل موارد زیر است:

 • در دسترس بودن فیلترهای آن
 • خدمات پس از فروش نمایندگی
 • گارانتی
 • قابلیت اتصال از طریق وای فای
 • اپلیکیشن اختصاصی
 • سنسور تشخیص آلودگی
 • قیمت مناسب

این دستگاه مجهز به سنسور بو نیز است؛ اما به گفته خریداران عملکرد آن در تشخیص بو متوسط است. با این وجود عملکرد بسیار خوبی در تمیز کردن محیط دارد.

دستگاه شیائومی  مدل Mi Air Purifier 3H

پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا

این دستگاه دارای ویژگی هایی است که در مدل قبلی شیلئومی به آن پرداختیم؛ اما متراژ پاسخگویی کمتری دارد. شاخص CADR این دستگاه 162 است که به درد محیط های 20 تا 30 متری می خورد. این دستگاه گزینه مناسبی برای اتاق خواب محسوب می شود.

این مدل دارای فیلترهای سه لایه شامل فیلتر اولیه، فیلتر هپا و فیلتر کربن فعال است که در حذف بو تاثیر زیادی دارد.  همچنین از اپلیکیشن اختصاصی و صفحه نمایش لمسی بهره می برد. این دستگاه قیمت پایینی دارد؛ اما برای شهرهای آلوده مانند تهران توصیه نمی شود؛ زیرا متراژ پاسخگویی کمی دارد و زمان زیادی طول می کشد تا فضاهای متوسط را تصفیه کند. با این حال جزو پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا است.

دستگاه آلماپرام مدل AP-361

پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا

یکی دیگر از پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا، دستگاه آلپرام است که این برند محصولات خوب و متنوعی وارد بازار ایران کرده است. البته بسیاری از قطعاتی که در این محصول استفاده می شود، مونتاژ است. به عنوان مثال، این دستگاه از سنسور تشخیص وضعیت آلودگی ژاپنی بهره می برد. شاخص CADR این دستگاه 180 است و برای فضاهای 30 تا 40 متیر گزینه مناسبی محسوب می شود.

دستگاه 6 مرحله فیلتراسیون دارد که شامل یونیزاسیون و یو وی در زمینه روش های پاکسازی هوا، آن را به دستگاه کاملی تبدیل کرده است. همچنین سنسور تشخیص وضعبت آلودگی هوا، میزان آلودگی در هوا را نشان داده و عملکرد تصفیه را بر طبق آن کنترل می کند.

این دستگاه مجهز به حالت خواب است و با خاموش کردن نمایشگر و کاهش دور فن و صدا، برای خواب شما مزاحمتی ایجاد نمی کند.

دستگاه بلوایر مدل CLASSIC 680I

دستگاه بلوایر برای محیط های سرپوشیده و بزرگ مانند باشگاه، آرایشگاه و مغازه است که قدرت تمیز کنندگی فوق العاده ای دارد. شاخص CADR آن 1090 است و در هر ساعت هوای زیادی را تصفیه می کند. حداکثر متراژی که برای استفاده از این دستگاه توصیه می شود، 200 متر است.

این دستگاه هوا را ضد عفونی نمی کند چون از قابلیت یون ساز و یو وی برخوردار نیست؛ اما به علت فیلتر کربن فعال و فیلتر ضد بو، بریا رستوران ها و باشگاه ها مناسب است. این دستگاه نیز از اپلیکیشن و وای فای بهره می برد و می توان آن را از طریق گوشی هوشمند کنترل کرد.. با وجود توان بالای دستگاه، صدای آن بسیار کم است. به صورت کلی استفاده از این دستگاه برای محیط های عمومی مناسب تر از محیط خانه است.

دستگاه جی پلاس مدل GAP-J670I

پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا

این دستگاه، یک دستگاه تصفیه قوی برای منازل مسکونی است که قدرت پاسخ تا 70 متر مربع را دارد. مهمترین ویژگی این دستگاه قابلیت بخور سرد آن است. بخور سرد در فصل های خشک سال مانند زمستان، مشکلات تنفسی و گلودرد را کاهش داده و باعث تنفس راحت می شود.

دستگاه جی پلاس، دارای سنسور تشخیص آلودگی هوا است و عملکرد اتوماتیکی دارد.  این دستگاه تنها از فیلترهای سه گانه بهره می برد و برای ضدعفونی کردن محیط مناسب نیست؛ البته عملکرد قدرتمند آن تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

کلام پایانی

امروزه با بیشتر شدن آلودگی هوا، نیاز به دستگاه های تصفیه در شهرای بزرگ حس می شود. افراد برای پیدا کردن یک دستگاه مناسب، معمولا دنبال پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا هستند و عملکرد آن را مورد بررسی قرار می دهند.

در کنار دستگاه های تصفیه، از دستگاه های تهویه هوای مطبوع نیز استفاده می شود که برخی از انواع این دستگاه ها به کانال کشی و دریچه تهویه نیاز دارند که می توانید آن را از آپادانا کالا تهیه کنید.

سوالات متداول

پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا چه دستگاهی است؟

دستگاه های رپس مدل RAP-410، شیائومی مدل MI 3C، آلماپرایم مدل AP-361 جزو پرفروش ترین دستگاه تصفیه هوا هستند.

بهترین دستگاه تصفیه چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین دستگاه باید سنسور تشخیص آلودگی هوا و بوی نامطبوع داشته باشد و به صورت هوشمند تنظیم شود.

 

 

من محمد حسین حسینی با مدرک هنرستانی در رشته ماشین ابزار موسس شرکت آپادانا کالا از سال 1399 در عرصه‌ی تولید دریچه‌های تهویه و تنظیم هوا  فعالیت می‌ کنم. سعی می کنم تجربیات و مطالعات خودم رو در حیطه تهویه هوا با شما به اشتراک بگذارم تا هوای خوب رو با هم تجربه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *